Zaproszenie ślubne - krok po kroku

Zaproszenie ślubne - krok po kroku

Napisane 06.10.2017; 12:28 przez MartaW
Karma: +0
Jakie informacje powinny znaleźć się na zaproszeniu ślubnym? A co z powodzeniem możemy pominąć? Oto kilka praktycznych wskazówek.

To co niezbędne

1. Imiona i nazwiska Młodych - może to się wydawać śmieszne, ale bywa że narzeczeni właśnie o tym zapominają.

2. Data i godzina ślubu.

3. Miejsce ślubu - jeśli ślub odbywa się w kościele powinniśmy podać nazwę Parafii i dokładny adres. Jeśli ślub odbywa się w USC postępujemy analogicznie. Adresu nie musimy podawać w małych miejscowościach, gdzie wiadomo że jest jeden kościół i jeden Urząd Stanu Cywilnego.

4. Miejsce Wesela - w tym przypadku najlepiej podać pełną nazwę i dokładny adres. Bardzo często hotele i zajazdy maja podobne nazwy, na przykład "Wiejski Zajazd" i "Hotelik Wiejski". Wystarczy pomylić jedno słowo i galimatias gotowy.

5. R.S.V.P, czyli prośba o potwierdzenie przybycia - to ona pozwala młodym oszacować ilość gości i ostatecznie domknąć weselny budżet.

6. Kontakt do Młodej Pary - jeśli prosimy o potwierdzenie przybycia to musimy jakoś umożliwić to naszym gościom. Najlepiej podać swoje numery telefonów.

7. Imiona i nazwiska gości - Jeśli nie jesteśmy pewni z kim dana osoba się pojawi dodajmy dopisek z osobą towarzyszącą. Na zaproszeniu uwzględniamy także dzieci, jeśli chcemy je widzieć wśród naszych gości.

Informacje dodatkowe

1. Mapki dojazdu do sali weselnej i do kościoła - taki drobiazg ułatwi gościom życie, zwłaszcza tym którzy przyjechali z daleka i nie znają okolicy.

2. Informacje o dojedzie - bardzo często młode pary organizują dojazd na wesele dla gości, którzy nie chcą jechać własnym samochodem. Najczęstszą praktyką jest najem autobusu.

3. Żartobliwy wierszyk o kwiatach - coraz częściej Młodzi rezygnują z tradycyjnych bukietów. Proszą o winno, książki, słodycze, kupony totolotka, przybory szkolne dla potrzebujących dzieci czy karmę dla schroniska.

4. Wesele bezalkoholowe - to nadal w naszym kraju rzadkość. Dlatego warto poinformować wcześniej gości. Po pierwsze nie będą zaskoczeni. Po drugie każdy z nich bez obaw będzie mógł przyjechać własnym samochodem.

Artykuł przygotowany przez Gabrysię z Fabryki Kartek
Komentarze: (0):

Współpraca

Wielkopolski Futbol Pocztowe Krwinki Piłkarska Prawda Statystyki Piłkarskie Pomagaj Online
Społeczność
Zarejestrowanych: 1256
Użytkowników na stronie: 1
Gości na stronie: 96

Są z nami: Mieciu
Dyskusja
 • Paweł68 wczoraj o 16:53

  Zgadzam się z tobą nie mamy zawodnika ktòry by dawał tę jakość i ciągnął lokomotywkę do przodu!

 • KOLEJORZ666 3 dni temu

  Przy tych dwóch mistrzostwach poza szczęściem mieliśmy także parowozy które ciągnęły Lecha ( Lewy , Semir , Peszko , Arboleda przy pierwszym mistrzostwie , Zaur , Pawłowski ( był wtedy w formie ) Finska szmata , Bary z magiczną lewą nogą ) Z obecnych pajaców może poza Darko , nikt im butów nie zasługuje czyścić .

 • Paweł68 3 dni temu

  Myślałem czemu nie możemy dobrze zagrać jednej rundy i zdecydowanie wywalczyć MP ?I dopiero oświeciło mnie po wczorajszym programie" Po godzinach"gdzie pokazali mecz Amiki chyba z 2004 gdzie zajęli chyba 3 mecz na koniec sezonu.Po prostu właścicielom nie zależy na MP.Liczy się tylko żeby minimalnym kosztem być w pierwszej 5 sezonu i za jak największą kasę posprzedawać wszystko co się da i za ułamek tej kwoty coś kupić.Moja teoria opiera się na tym ,że owszem zdobyliśmy 2MP ale jak?Raz Jop nam pomògł a pòżniej z Wisłą do końca wszyscy byliśmy w strachu.Zmienali się trenerzy i zawodnicy i cały czas to samo..Teraz znowu trener do odstrzału a pòżniej wietrzenie szatni?To ja się pytam czemu k...właściciele w końcu jak tu siedzą ponad 10 lat nie dołożą trochę kasy żeby jak w latach 80 dominować całe sezony?Po prostu są *******nymi minimalistami i liczy się tylko ich kabza!W dupie mają kibicòw tylko cały czas to ********nie o idziemy na majstra,zawodnicy o charakterze wygranych,nie walczymy o 2 msc.itp.(sami wiecie).Życzę miłego dnia ale jestem cały czas roz******!

 • KOLEJORZ666 4 dni temu

  Rozwaliła mnie wypowiedź Gumnego , przez pierwsze 15 minut atakowaliśmy Sandecje a potem już opadaliśmy z sił . Piłkarzyki zdecydowanie za dużo trenują i potem nie mają siły w meczu . Zamiast trzech dni wolnego po spotkaniu powinni dostawać co najmniej pięć ! A najlepiej trenować raz w tygodniu , wtedy może będą mieli siły grać nawet 30 minut ! To co się dzieje w Lechu to nawet nie cyrk , bo ten klub dla wielu tysięcy ludzi jest czymś naprawdę ważnym a Bjelica i te jego pajace robią z Kolejorza pośmiewisko .

 • Paoro 4 dni temu

  6 pkt straty do 7egii z ktora wygralismy 3:0, panienki bez honoru graja tylko jak chce...

 • Maciej Olejniczak 4 dni temu

  Punkty i wyniki są systematyczne wpisywane. Poczekajcie zawsze do końca kolejek i wtedy się przypominajcie jeśli jest coś źle wpisane

 • kolejorz242 5 dni temu

  a Szanowna Redakcja to mam wrażenie że 2 pkt za lechię mi nie dopisała

 • kolejorz242 5 dni temu

  jedyne pocieszenie że kolejorz666 nie jest już kibicem lecha bo nie warto i nie będzie już nas zamęczał

 • kolejorz242 5 dni temu

  kur. to był dramat, piach nad piachy, szumne zapowiedzi rutkowskiego o ostatnich kolejkach na pokazanie się celem dalszej selekcji nic nie wniosły bo nie widziałem wczoraj żeby ktokolwiek chciał się pokazać

 • Paweł68 5 dni temu

  Szkoda słòw co oni grają!Rozpieldolić tą bandę!

HOME | LIGA TYPERÓW | STAT4U
Wszelkie prawa zastrzeżone. © Lechita.Net & LTA Group 2007-2017 | IonicCMS