Zaproszenie ślubne - krok po kroku

Zaproszenie ślubne - krok po kroku

Napisane 06.10.2017; 12:28 przez MartaW
Karma: +0
Jakie informacje powinny znaleźć się na zaproszeniu ślubnym? A co z powodzeniem możemy pominąć? Oto kilka praktycznych wskazówek.

To co niezbędne

1. Imiona i nazwiska Młodych - może to się wydawać śmieszne, ale bywa że narzeczeni właśnie o tym zapominają.

2. Data i godzina ślubu.

3. Miejsce ślubu - jeśli ślub odbywa się w kościele powinniśmy podać nazwę Parafii i dokładny adres. Jeśli ślub odbywa się w USC postępujemy analogicznie. Adresu nie musimy podawać w małych miejscowościach, gdzie wiadomo że jest jeden kościół i jeden Urząd Stanu Cywilnego.

4. Miejsce Wesela - w tym przypadku najlepiej podać pełną nazwę i dokładny adres. Bardzo często hotele i zajazdy maja podobne nazwy, na przykład "Wiejski Zajazd" i "Hotelik Wiejski". Wystarczy pomylić jedno słowo i galimatias gotowy.

5. R.S.V.P, czyli prośba o potwierdzenie przybycia - to ona pozwala młodym oszacować ilość gości i ostatecznie domknąć weselny budżet.

6. Kontakt do Młodej Pary - jeśli prosimy o potwierdzenie przybycia to musimy jakoś umożliwić to naszym gościom. Najlepiej podać swoje numery telefonów.

7. Imiona i nazwiska gości - Jeśli nie jesteśmy pewni z kim dana osoba się pojawi dodajmy dopisek z osobą towarzyszącą. Na zaproszeniu uwzględniamy także dzieci, jeśli chcemy je widzieć wśród naszych gości.

Informacje dodatkowe

1. Mapki dojazdu do sali weselnej i do kościoła - taki drobiazg ułatwi gościom życie, zwłaszcza tym którzy przyjechali z daleka i nie znają okolicy.

2. Informacje o dojedzie - bardzo często młode pary organizują dojazd na wesele dla gości, którzy nie chcą jechać własnym samochodem. Najczęstszą praktyką jest najem autobusu.

3. Żartobliwy wierszyk o kwiatach - coraz częściej Młodzi rezygnują z tradycyjnych bukietów. Proszą o winno, książki, słodycze, kupony totolotka, przybory szkolne dla potrzebujących dzieci czy karmę dla schroniska.

4. Wesele bezalkoholowe - to nadal w naszym kraju rzadkość. Dlatego warto poinformować wcześniej gości. Po pierwsze nie będą zaskoczeni. Po drugie każdy z nich bez obaw będzie mógł przyjechać własnym samochodem.

Artykuł przygotowany przez Gabrysię z Fabryki Kartek
Komentarze: (0):

Współpraca

Wielkopolski Futbol Pocztowe Krwinki Piłkarska Prawda Statystyki Piłkarskie Pomagaj Online
Społeczność
Zarejestrowanych: 1257
Użytkowników na stronie: 0
Gości na stronie: 48

Są z nami:
Dyskusja
 • KolejowaMachina 3 godziny temu

  Dosyć ciekawa pierwsza połowa. Gytkjaer widać że chce coś strzelić ale nie ma sytuacji. Druga połowa tragiczna dobrze ze Dilaver grał świetnie z tyłu dołożył jeszcze bramkę. Mimo to forma majewskiego tragiczna na dziś radut niewiele wniósł. Obym się mylił ale kolejna rewolucja bedzie latem bo nie wróże nic dobrego z naszych transferów zimowych.

 • mazak33 14 godzin temu

  Drogo sprzedać nie inwestować, a uzupełniać taka to polityka w klubie

 • KOLEJORZ666 17 godzin temu

  Różnica między szrotem jaki sprowadził Lech a piłkarzami których kupiła Legia jest ogromna .

 • kolejorz242 wczoraj o 13:05

  legła była niezwykle skuteczna a śląsk nic nie grał, na razie nie ma co dramatyzować, jeden mecz wiosny nie czyni

 • KOLEJORZ666 wczoraj o 05:40

  Legia wczoraj pokazała kto będzie rządził w lidze .

 • KOLEJORZ666 3 dni temu

  Wcale tego nie jestem taki pewny . Pogoń walczy o życie co było widać w meczu z Sandecją , a te nasze piłkarki wszystko mają w d.upie a na ławce Bjelica .

 • kolejorz242 4 dni temu

  o wynik następnego meczu niedzielnego z pogonią to ja się nie boje, powinno być lekko łatwo i przyjemnie ale wyjazdy po pogonii mnie przerażają

 • KolejowaMachina 5 dni temu

  Brakuje kogoś takiego jak Linetty, walczył odbierał piłki a przy okazji potrafił wnieść dużą wartosć w ofensywie. Ja jestem tego zdania że jak mają kupywać z zagranicy piłkarzy przeciętnch to lepiej dać szansę chłopaką z akademi. Nie wiem dlaczego ale gra Trałki mi się nie podoba licze że szybko dostanie kartkę żółtą i dostanie szansę ktos z dwójki Moder Serafin.

 • kolejorz242 5 dni temu

  mnie już nie interesują remisy a jak bjelica nie straci bramki to był dla niego dobry mecz, mam już tego też dosyć, chcę ofensywnej ładnej radosnej gry, to ja już wolę parę razy przegrać niż wiecznie remisować, mimo wszystko nie pozostaje nić innego jak wierzyć w przebudzenie ze snu zimowego czytaj obozu, rutkowski i tak go nie wyrzuci na tą chwilę tylko po sezonie więc pozostaje tylko wiara

 • KOLEJORZ666 5 dni temu

  Oczywiście że problemy Lecha nie trwają od 1,5 roku , ale teraz i tutaj głównym problemem jest Bjelica . Irytacja to jest najmniejsze zło jakie ten człowiek robi w Kolejorzu , największą winą i przyczyną tragicznej gry jest brak wyciągania wniosków z kolejnych beznajdziejnych występów zespołu i ciągłe wmawianie wszystkim że idziemy w dobrym kierunku ( komentarz po meczu z Arka gdzie nasz '' genialny '' trener stwierdził że Lech zagrał dobry mecz )

HOME | LIGA TYPERÓW | STAT4U
Wszelkie prawa zastrzeżone. © Lechita.Net & LTA Group 2007-2018 | IonicCMS