3 punkty zostają w Poznaniu!

15.09.2017; 22:28
Dodał: Maciej Sadłowski | Źródło: własne | Foto: LN/RoG

Piłkarze Lecha Poznań w spotkaniu 9. kolejki Lotto Ekstraklasy wygrali przed własną publicznością 1-0 z zespołem Korony Kielce. Zwycięskiego gola dla Kolejorza strzelił Łukasz Trałka.

Poznaniacy zaatakowali w 9. minucie meczu. Na indywidualną akcję zakończoną strzałem zdecydował się Mario Situm, jednak przeniósł piłkę nad poprzeczką. Chwilę później w pole karne przedarł się Radosław Majewski, uderzał z ostrego kąta, jednak nie zaskoczył dobrze ustawionego bramkarza Korony Kielce. Poznaniacy objęli prowadzenie w 35. minucie, kiedy po centrze z rzutu rożnego najprzytomniej w polu karnym zachował się Łukasz Trałka, który strzałem głową wpisał się na listę strzelców.

Korona Kielce powinna wyrównać na początku drugiej połowy, Vernon De Marco nieumyślnie sfaulował rywala w polu karnym rywala, a po chwili Matus Putnocky obronił jedenastkę wykonywaną przez Jacka Kiełba. W 80. minucie z dystansu uderzał Darko Jevtić, ale futbolówka przeleciała minimalnie nad poprzeczką.

LECH POZNAŃ 1-0 (1-0) KORONA KIELCE