3 punkty zostają w Poznaniu!

26.11.2017; 12:56
Dodał: Maciej Sadłowski | Źródło: własne | Foto: LN/RoG

Drużyna Lecha Poznań w spotkaniu 17. kolejki Lotto Ekstraklasy wygrała na INEA Stadionie 2-1 z zespołem Wisły Płock. Bramki dla Kolejorza zdobywali Maciej Makuszewski i Christian Gytkjaer.

Poznaniacy objęli prowadzenie już w 13. minucie meczu. Z prawej strony do środka zbiegł Maciej Makuszewski, zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, pokonując zaskoczonego Seweryna Kiełpina. Kilkanaście minut później Maciej Gajos prostopadłym podaniem uruchomił Christiana Gytkjaera, Duńczyk strzelił celnie, jednak piłkę z linii bramkowej zdołali wybić defensorzy Wisły. Płocczanie zdołali wyrównać w 36. minucie. Goście wyszli z szybkim kontratakiem, Varela wycofał do Jose Kante, ten odegrał jeszcze do Semira Stilicia, który z zimną krwią pokonał Putnocky'ego. Lechici mogli ponownie wyjść na prowadzenie jeszcze przed przerwą - znakomicie z dystansu strzelał Darko Jevtić, futbolówka odbiła się od poprzeczki, skutecznie dobił ją Gytkjaer, jednak znalazł się na pozycji spalonej. Duńczyk poprawił się kilkadziesiąt sekund później, tym razem Radut zagrywał do Gytkjaera, błąd popełnił Alan Uryga, co wykorzystał napastnik.

Po przerwie dał o sobie znać Volodymyr Kostevych. Ukrainiec strzelał z dystansu po podaniu Macieja Gajosa, jednak Seweryn Kiełpin zdołał odbić piłkę przed siebie. W odpowiedzi mocno strzelał Jose Kante, jednak Matus Putnocky nie miał najmniejszy problemów z obroną tego uderzenia.

LECH POZNAŃ 2-1 (2-1) WISŁA PŁOCK