Arajuuri: Mistrzostwo było moim największym sukcesem

Arajuuri: Mistrzostwo było moim największym sukcesem

09.12.2016; 13:22
Dodał: klaudiakazmierczak | Źródło: własne | Foto: LN/RG

 

Swoją przygodę ze stadionem przy Bułgarskiej zakończy w niedzielę Paulus Arajuuri. Fiński stoper z końcem roku żegna się z Kolejorzem i przenosi się do Danii.

To był wspaniały czas. Będę miał fantastyczne wspomnienia z Poznania. przez to, że zdobyliśmy mistrzostwo. W Polsce poznałem wspaniałych ludzi, poznałem Polskę, kulturę kraju. Żałuję, ze nie możemy prowadzić rozmowy po polsku – komentuje Arajuuri. – Niewiele osób w Skandynawii miało przyjemność być Polsce. Poznań nie jest celem turystycznym numer jeden. Ludzie, którzy przyjeżdżali do mnie był pod wrażeniem stadionu, atmosfery, ale i całego miasta – dodaje.

 

Startu w Poznaniu reprezentant Finlandii nie miał łatwego. Zanim dobrze zaklimatyzował się w Lechu minęło trochę czasu. – To prawda, że zawodnik potrzebuje aklimatyzacji  w nowym miejscu. W moim przypadku było tak, ze przyszedłem do Lecha po operacji i musiałem w pełni dojść do zdrowia. Niektórym ten okres zajmuje mniej czasu - zaznacza.

Od stycznia zawodnik przenosi się do Danii. Stoper przyznaje, że o jego przenosinach do nowego klubu, Broendby Kopenhaga, zdecydował aspekty nie tylko piłkarskie. -. Poczułem, że starzeję się i zrozumiałem, ze nie tylko futbol odgrywa w moim życiu ważną rolę, chcę więcej czasu spędzać z rodziną i przyjaciółmi. Inna moja część myślała o tym, żeby zostać w Lechu. Byłem rozdarty, ale aspekty poza piłkarskie odegrały kluczową rolę. Zawsze człowiek szuka jednak nowych wyzwań – podkreśla. - Mam nadzieję, że będę miał okazję świętować z Lechem kolejny sukces. Choć będę już pracownikiem nowego zespołu i będę musiał kierować się jego planami, ale z przyjemnością przyjadę do Poznania. Mistrzostwo było moim największym sukcesem - kończy.

Komentarze: (1):
  • Szkoda będzie Paulusa !
    powodzenia w Dani :-)

Współpraca

Wielkopolski Futbol Pocztowe Krwinki Piłkarska Prawda Statystyki Piłkarskie Pomagaj Online
HOME | LIGA TYPERÓW | STAT4U
Wszelkie prawa zastrzeżone. © Lechita.Net & LTA Group 2007-2018 | IonicCMS