Bednarek: Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie

08.05.2017; 07:33
Dodał: Łukasz Przybyła | Źródło: lechpoznan.pl | Foto: LN

Piłkarze poznańskiego Lecha szybko podnieśli się po blamażu w finałowym spotkaniu z Arką Gdynia, który przegrali 1:2. Lechici ograli 3:0 Termalicę Bruk-Bet Nieciecza i zrównali się w tabeli punktami z liderem - Jagiellonią Białystok.

Mecz w odległej Niecieczy przebiegał w iście sparingowym tempie. Na trybunach okrzyki wznoszono raz na kilka minut, a sami piłkarze nie forsowali zbytnio tempa gry. Mimo wszystko ta ułożyła się dość szybko pod Kolejorza, który za sprawą Mihaia Raduta szybko strzelił pierwszą bramkę. - To, że szybko zdobyliśmy bramkę było bardzo ważne. Byliśmy na boisku lepiej ustawieni, uspokoiliśmy w ten sposób grę. Od początku czuliśmy, że jesteśmy mocni i na pewno wygramy - mówił po meczu Jan Bednarek.

Termalica nie zawiesiła wczoraj Lechowi wysoko poprzeczki. Słoniki grały ospale, rzadko zbliżając się pod pole karne strzeżone przez Matusa Putnkocy'ego. Poznaniacy z kolei starali się kontrolować przebieg boiskowych wydarzeń, co w drugiej połowie udokumentowali zdobyciem kolejnych dwóch bramek. - To nie tak, że dopiero po golach uwierzyliśmy. Napieraliśmy i chcieliśmy wygrać. W drugiej połowie zdobyliśmy dwie bramki. Jedna mecz uspokoiła, a druga zamknęła - tłumaczył obrońca Dumy Wielkopolski.

Mimo kolejnego, tradycyjnego już zwycięstwa 3:0 gra lechitów pozostawiała wiele do życzenia, co zauważyli kibice niebiesko-białych. Innego zdania jest popularny "Bedi": - Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie. Byliśmy mocno zmotywowani. Zagraliśmy tak jak powinniśmy. Konsekwentnie z tyłu i skutecznie z przodu. Zespół wkracza teraz w najważniejszą fazę rozgrywek, gdzie każda strata punktów może oznaczać koniec walki o mistrzostwo. Niedzielna forma wystarczyła na Termalicę, ale przed nami jeszcze spotkania z całą czołówką. W chwili obecnej pierwszą w tabeli Jagiellonię dzieli tylko 1 punkt od czwartej Lechii Gdańsk. Końcówka sezonu będzie zatem niezwykle emocjonująca.