Bez goli na Bułgarskiej. Lech 0-0 Arka

25.09.2016; 14:05

Drużyna Lecha Poznań w spotkaniu 10. kolejki Lotto Ekstraklasy zremisowali przed własną publicznością 0-0 z zespołem Arki Gdynia

Piłkarze Arki Gdynia groźnie zaatakowali w 10. minucie, kiedy prostopadłym podaniem popisał się Mateusz Szwoch, z piłką minął się Lasse Nielsen, ale żaden z gdynian nie wykorzystał takiej okazji. W odpowiedzi po kilku krótkich podaniach strzelał Szymon Pawłowski, a Konrad Jałocha sparował futbolówkę na rzut rożny. W 23. minucie szczęścia ponownie szukał skrzydłowy Kolejorza, tym razem piłka zatrzymała się na poprzeczce. Pod koniec pierwszej połowy lewą stroną zaatakowała Arka Gdynia, do piłki dopadł Paweł Abbott, ale na szczęście trącił ją zbyt lekko i nie trafił do bramki.

Na początku drugiej połowy lechici wyszli z szybkim kontratakiem. Szymon Pawłowski podał do Radosława Majewskiego, lecz strzał pomocnika okazał się niecelny. Chwilę później Marcin Robak uruchomił Tomasza Kędziorę, a z jego uderzeniem poradził sobie Konrad Jałocha. Tymczasem w 80. minucie do bezpańskiej piłki dopadł Maciej Makuszewski, strzelił po długim słupku, choć minimalnie spudłował.

LECH POZNAŃ 0-0 (0-0) ARKA GDYNIA