Bezbarwny Lech we Wrocławiu

22.09.2017; 22:22
Dodał: Maciej Sadłowski | Źródło: własne | Foto: LN

Lech Poznań w piątkowym spotkaniu Lotto Ekstraklasy przegrał na wyjeździe 0-2 z zespołem Śląska Wrocław. Gole dla gospodarzy strzelali Robert Pich i Marcin Robak z rzutu karnego.

Piłkarze Lecha groźnie zaatakowali już w 2. minucie spotkania. Darko Jevtić uruchomił na skrzydle Mario Situma, Chorwat odegrał w pole karne, jednak obrońcy Śląska w porę wybili piłkę na rzut rożny. W odpowiedzi mocno z dystansu strzelał Arkadiusz Piech, lecz w porę zainterweniował Matus Putnocky. Wrocławianie wyszli na prowadzenie w 25. minucie, kiedy po składnej akcji do futbolówki dopadł Robert Pich i nie miał żadnych problemów z pokonaniem słowackiego bramkarza Kolejorza. Tuż przed przerwą gospodarze powiększyli przewagę - Mario Situm sfaulował Jakuba Koseckiego, a po chwili Marcin Robak pewnie egzekwował rzut karny.

ŚLĄSK WROCŁAW 2-0 (2-0) LECH POZNAŃ