Bjelica: Każdy dał z siebie wszystko

08.05.2017; 10:18
Dodał: Łukasz Przybyła | Źródło: lechpoznan.pl | Foto: LN

W 33. kolejce Lotto Ekstraklasy Lech Poznań pokonał Termalicę Bruk-Bet Nieciecza 3:0. Kolejorz jest obecnie na drugim miejscu w tabeli i ma tyle samo punktów, co liderująca Jagiellonia. Z przebiegu niedzielnego spotkania zadowolony był trener Poznaniaków, Nenad Bjelica, który gratulował zwycięstwa całemu zespołowi.

Szkoleniowiec niebiesko-białych rozpoczął swoją wypowiedź od pochwał. Jego zdaniem Kolejorz rozegrał dobry mecz, a cały zespół był odpowiednio zaangażowany i zmotywowany. - To było dobre spotkanie. Myślę, że 94 minuty kontrolowaliśmy mecz, strzelaliśmy bramki. Mieliśmy jeszcze trzy-cztery dobre okazje. Myślę, że to po ciężkiej wtorkowej grze była najlepsza odpowiedź. Każdy dał z siebie wszystko i dlatego chciałbym pogratulować wszystkim, którzy grali.

Bjelica jak zwykle zachowuje jednak zimną głowę i oprócz pozytywów potrafił też "na gorąco" wskazać czynniki negatywne, które pojawiły się w grze Lecha. - Mieliśmy w drugiej połowie dziesięć minut słabszych, gdzie nie kontrolowaliśmy gry. Jednak po drugiej bramce wszystko szło jak chcieliśmy. To było zasłużone zwycięstwo.
Z powodu braku takich zawodników jak Abdul Aziz Tetteh, Darko Jevtić, czy Dawid Kownacki do kadry meczowej wskoczyła dwójka młodych graczy, na co dzień trenujących z I zespołem. Mowa tu o lewym obrońcy/skrzydłowym Tymoteuszu Puchaczu oraz napastniku Pawle Tomczyku, których Chorwat postanowił wpuścić na boisko. - Dzisiaj mieli szansę gry. Zdecydowałem zagrać z Tomczykiem, kiedy było 1:0, a wszedł po golu na 2:0. Myślę, że on pomoże pomóc naszej drużynie. To bardzo szybki zawodnik. Zrobił dobrą akcję przy golu na 3:0. Tymek to nasza przyszłość. Kiedy będziemy mieli okazję, żeby wprowadzać młodych to będziemy to robić. Jestem zadowolony z obu, jak i z każdego który grał.