Bjelica zrugał komentatorów Canal+

Bjelica zrugał komentatorów Canal+

13.05.2017; 09:36
Dodał: Łukasz Przybyła | Źródło: lechpoznan.pl/własne | Foto: LN

 

W niedzielę o godzinie 15:30 Lech Poznań podejmie Pogoń Szczecin. Mecz odbędzie się w ramach 33. kolejki Lotto Ekstraklasy. Zapraszamy do zapoznania się z opinią szkoleniowca Poznaniaków, Nenada Bjelicy, który na przedmeczowej konferencji prasowej sporo czasu poświęcił nieobiektywnym komentatorom i ekspertom stacji Canal+.

 

Bjelica przyszedł jak zwykle świetnie przygotowany. Poruszył temat, który wywołał już po meczu z Koroną Kielce, gdzie zwrócił uwagę na dziwne komentarze ze strony ekspertów Canal+, którzy co rusz szukają minusów w grze Poznaniaków kompletnie nie doceniając formy, jaką prezentuje choćby tej wiosny drużyna z Bułgarskiej. Sytuację zaognił jeszcze bardziej komentarz do meczu z Termalicą, gdzie kolejne już trzybramkowe zwycięstwo przeszło im jakby niezauważenie. - W spotkaniu z Termalicą komentatorzy mieli problem z wyborem jednego naszego piłkarza, który zasłużył na wyróżnienie. Właśnie dlatego po meczu z Koroną powiedziałem, że nasza drużyna gra słabo. Bo tak mówią eksperci. A oni przy okazji meczu z Termalicą nie pamiętali, że kilka dni wcześniej zagraliśmy 120 minut w finale Pucharu Polski. W tym roku wygraliśmy osiem meczów różnicą co najmniej trzech bramek. Nie ma w ekstraklasie drużyny, która ma takie wyniki. Skoro zespół gra słabo, to nie może tak często wygrywać trzema bramkami. Wiem, że nie graliśmy z Termalicą perfekcyjnie w ofensywie, ale w defensywie już tak. Świetnie grali Jan Bednarek i Maciej Wilusz. A komentatorzy wybrali zawodnikiem meczu Pawła Tomczyka, który spędził na boisku kilkanaście minut. Wiem, że jest demokracja, każdy może mówić co chce, ale eksperci powinni mieć do nas więcej szacunku - obszernie tłumaczył chorwacki trener.

LUDZIE_LECHA_POZNAN/BJELICA/DSC01075.JPG

Ekstraklasa nabiera tempa. W najbliższych 8 dniach niebiesko-biali rozegrają aż trzy mecze. Wynik w każdym z nich będzie kluczowy dla układu tabeli, w której na ten moment Lech jest wiceliderem, mając taką samą liczbę punktów, co przewodząca stawce Jagiellonia. - Mamy do dyspozycji wielu zawodników i każdy z nich otrzyma szansę gry. Czeka nas kolejny tydzień z trzema spotkaniami, dlatego w tym nie trenowaliśmy tak intensywnie jak w pierwszej fazie sezonu. Regenerowaliśmy się, a treningi były krótsze - wyjaśnia Bjelica.

Najbliższe spotkanie nie będzie należało do łatwych. Pogoń Szczecin teoretycznie nie ma już szans na grę w europejskich pucharach, dlatego zagra na luzie, bez presji. Z tą z kolei walczyć będzie Kolejorz, dla którego każda strata punktów może skończyć się spadkiem na 4 miejsce. - Pogoń to dobra drużyna, gra bez presji. A wiemy, jak gra się, gdy nie ma presji. Zobaczyliśmy to w Pucharze Polski. My do końca będziemy walczyli o zwycięstwo, a żeby tak się stało potrzebna jest z naszej strony maksymalna koncentracja - kończy opiekun Dumy Wielkopolski.

Komentarze: (0):

Współpraca

Wielkopolski Futbol Pocztowe Krwinki Piłkarska Prawda Statystyki Piłkarskie Pomagaj Online
HOME | LIGA TYPERÓW | STAT4U
Wszelkie prawa zastrzeżone. © Lechita.Net & LTA Group 2007-2018 | IonicCMS