Burić będzie bronił w finale

Burić będzie bronił w finale

26.04.2017; 06:27
Dodał: Łukasz Przybyła | Źródło: własne | Foto: LN

 

Do finałowego starcia o Puchar Polski pomiędzy Lechem Poznań a Arką Gdynia pozostało jeszcze kilka dni, jednakże już teraz wiemy, kto stanie między słupkami bramki Kolejorza w tym decydującym spotkaniu.

 

Trener Nenad Bjelica podjął już decyzję odnośnie obsady bramki na Narodowym. Wybrańcem Chorwata jest Jasmin Burić. Dla wielu może to być zaskoczenie, ponieważ w obecnej chwili Matus Putnocky jest w bardzo dobrej formie, notując mnóstwo czystych kont. Były golkiper Ruchu Chorzów jest najlepszy na swojej pozycji w Lotto Ekstraklasie i nic nie wskazuje na to, żeby miał nagle odpuścić swoim rywalom.

Choć decyzja niektórych może dziwić, to trzeba przyznać Bjelicy, że jest on konsekwentny w swoich działaniach. Od początku, gdy tylko został trenerem, Burić rozegrał wszystkie mecze w tej edycji Pucharu. Wyjątkiem był mecz z Podbeskidziem Bielsko-Biała, który lechici wygrali 3:0 - wówczas bronił "Puto", aczkolwiek wtedy trenerem Lecha był jeszcze Jan Urban.

Wystawienie popularnego Jasia w tak ważnym meczu w miejsce będącego w świetnej formie Putnocky'ego jest bardzo odważnym ruchem. Burić przekonuje, że jest w dobrej dyspozycji i poradzi sobie bez problemu, lecz trzeba pamiętać, że jest to mecz finałowy, gdzie jeden błąd może zaważyć na wyniku całego spotkania. W poprzednich 2 latach w bramce również stał Bośniak - wtedy Kolejorz dwukrotnie przegrywał. Teraz Jasmin otrzyma trzecią szansę na zdobycie Pucharu i miejmy nadzieję, że wreszcie zostanie on przywieziony do Poznania. Do trzech razy sztuka!

Komentarze: (0):

Współpraca

Wielkopolski Futbol Pocztowe Krwinki Piłkarska Prawda Statystyki Piłkarskie Pomagaj Online
HOME | LIGA TYPERÓW | STAT4U
Wszelkie prawa zastrzeżone. © Lechita.Net & LTA Group 2007-2018 | IonicCMS