Było tak blisko. Lech 1-2 Legia • KKS Lech Poznań - strona internetowa Kolejorza

Było tak blisko. Lech 1-2 Legia

09.04.2017; 19:54
Dodał: Maciej Sadłowski | Źródło: własne | Foto: LN

Drużyna Lecha Poznań w domowym spotkaniu 28. kolejki Lotto Ekstraklasy przegrała 1-2 z zespołem Legii Warszawa. Bramkę dla Kolejorza zdobył Tomasz Kędziora, a po chwili do siatki poznaniaków trafiali Maciej Dąbrowski i Kasper Hamalainen.

Lechici groźnie zaatakowali już w 4. minucie meczu. Świetnym podaniem popisał się Volodymyr Kostevych, Radosław Majewski odegrał wzdłuż pole karne, gdzie z piłką minął się Dawid Kownacki. Po chwili szczęścia z dystansu próbował Darko Jevtić, choć w tym wypadku dobrze interweniował Arkadiusz Malarz. W odpowiedzi znakomitej okazji nie wykorzystał Odjidja-Ofoe - kapitalnie między słupkami zachował się Matus Putnocky. W 38. minucie Radosław Majewski świetnie przegrał futbolówkę do Macieja Gajosa, pomocnik zdecydował się na mocny strzał, choć przegrał rywalizację z Malarzem. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy legioniści dobrze wykonali rzut rożny, sprytnie uderzał Miroslav Radović, a piłka zatrzymała się na poprzeczce.

Poznaniacy od początku drugiej połowy dyktowali warunki gry. W 56. minucie znakomitej sytuacji nie wykorzystał Tomasz Kędziora, który spudłował po centrze z rzutu rożnego. Prawy obrońca zrehabilitował się w 82. minucie, kiedy wykończył centrę Radosława Majewskiego i sprytnym uderzeniem zmusił Malarza do kapitulacji. Radość Kolejorza nie trwała jednak długo, bo już chwilę później w zamieszaniu podbramkowym najprzytomniej zachował się Maciej Dąbrowski, pokonując Matusa Putnocky'ego. To jednak nie koniec, ponieważ w doliczonym czasie gry centrę Hlouska na gola zamienił Kasper Hamalainen.

LECH POZNAŃ 1-2 (0-0) LEGIA WARSZAWA