Cenne zwycięstwo. Lech 2-1 Cracovia

06.03.2016; 15:34
Dodał: Maciej Sadłowski | Źródło: własne | Foto: LN

Drużyna Lecha Poznań w spotkaniu 26. kolejki polskiej Ekstraklasy wygrała na INEA Stadionie 2-1 z zespołem Cracovii. Bramki dla gospodarzy strzelali Darko Jevtić i Maciej Gajos, natomiast dla Pasów trafił Bartosz Kapustka.

Drużyna Cracovii objęła prowadzenie w 7. minucie spotkania, kiedy po jednym z podań wzdłuż linii bramkowej, do piłki dopadł Bartosz Kapustka i pewnym strzałem pokonał bezradnego Jasmina Buricia. Kilka chwil później Kolejorz zdołał wyrównać - Tamas Kadar świetnym podanie uruchomił Gergo Lovrencsicsa, do futbolówki dopadł jeszcze Darko Jevtić i mocnym strzałem zmusił Sandomierskiego do kapitulacji.  W 26. minucie szczęścia szukał Erik Jendrisek, ale jego strzał zza pola karnego nie zaskoczył golkipera Kolejorza. W odpowiedzi Tamas Kadar dostrzegł niepilnowanego Gergo Lovrencsics, jednak skrzydłowy Lecha trafił wprost w Grzegorza Sandomierskiego. Z kolei w 38. minucie ponownie podającym był Kadar, tym razem posłał w bój Darko Jevticia, ale Szwajcar przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

Druga część spotkania mogła rozpocząć się znakomicie dla Pasów. Po jednym z dośrodkowań zespół Lecha uratowała ofiarna interwencja Jasmina Buricia. Kilka chwil później goście wyprowadzili szybki kontratak, po którym w znakomitej sytuacji znalazł się Diabong, jednak przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 66. minucie Karol Linetty podał na skrzydło do Sisiego, Hiszpan dostrzegł Gergo Lovrencsicsa, jednak próba Węgra okazała się zbyt słaba. Z kolei w 85. minucie po dośrodkowaniu skrzydłowego główkował Łukasz Trałka, ale kapitalną interwencją popisał się Grzegorz Sandomierski. Chwilę później Kolejorz był już na prowadzeniu - Gergo Lovrencsics podał do Macieja Gajosa, a ten sprytnym strzałem wpisał się na listę strzelców.

LECH POZNAŃ 2-1 (1-1) CRACOVIA