Co za końcówka! Jagiellonia 2-2 Lech • KKS Lech Poznań - strona internetowa Kolejorza

Co za końcówka! Jagiellonia 2-2 Lech

04.06.2017; 16:00
Dodał: Maciej Sadłowski | Źródło: własne | Foto: LN

Piłkarze Lecha Poznań w spotkaniu 37. kolejki Lotto Ekstraklasy zremisowali na wyjeździe 2-2 z zespołem Jagiellonii Białystok. Gole dla Kolejorza strzelali Radosław Majewski i Łukasz Trałka.

Lech Poznań objął prowadzenie w 11. minucie meczu. Maciej Makuszewski wycofał piłkę z linii końcowej do niepilnowanego Radosława Majewskiego, a ten bez najmniejszych problemów pokonał Mariana Kelemena. Chwilę później środkowy pomocnik dobrze dośrodkował z rzutu rożnego, przed szansą na zdobycie bramki stanął Maciej Wilusz, ale minimalnie spudłował. W odpowiedzi z dystansu strzelał Taras Romańczuk, aczkolwiek Matus Putnocky zdołał sparować futbolówkę na rzut rożny. W 25. minucie przed znakomitą okazją stanął Marcin Robak, napastnik uderzał z powietrza, ale przestrzelił. Chwilę później Kolejorz podwyższył prowadzenie - Darko Jevtić świetnym podaniem uruchomił Łukasza Trałkę, który z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.

Po przerwie prawym skrzydłem urwał się Maciej Makuszewski, zdecydował się na strzał, jednak został w ostatniej chwili przyblokowany. Jagiellonia zdobyła kontaktową bramkę w 77. minucie. Prostopadłym podaniem popisał się Arvydas Novikovas, do piłki dopadł Jacek Góralski, który płaskim strzałem zmusił Putnocky'ego do kapitulacji. To nie koniec emocji w Białymstoku, bowiem dziesięć minut później do wyrównania doprowadził Arvydas Nivkovas. Kilkadziesiąt sekund później czerwoną kartkę ukarany został Darko Jevtić.

JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 2-2 (0-2) LECH POZNAŃ