Finał jest nasz! Pogoń 0-1 Lech

05.04.2017; 19:06
Dodał: Maciej Sadłowski | Źródło: własne | Foto: LN/RoG

Drużyna Lecha Poznań w rewanżowym spotkaniu półfinału Pucharu Polski wygrała 1-0 z zespołem Pogoni Szczecin. Zwycięską bramkę dla Kolejorza zdobył Marcin Robak.

Pogoń Szczecin od początku ruszyła do ataku. Już w 4. minucie Tomasz Kędziora źle wycofał piłkę do Lasse Nielsena, przed szansą na zdobycie gola stanął Marcin Listkowski, ale spudłował. Chwilę później źle zachował się Jasmin Burić, bramkarz minął się z futbolówką, którą z linii bramkowej wybił Mihai Radut. Z kolei w 30. minucie błąd popełnił wspominany Kędziora - do piłki dopadł Dawid Kort, ale środkowy pomocnik został zatrzymany przez Buricia. Poznaniacy odpowiedzieli chwilę później, a po oskrzydlającej akcji Tomasza Kędziory, minimalnie spudłował Mihai Radut. Lechici trafili do siatki tuż przed zakończeniem pierwszej połowy - do piłki dopadł Marcin Robak, napastnik zbiegł do środka, a następnie potężnym strzałem pokonał Jakuba Słowika.

Druga część meczu rozpoczęła się od uderzenia Kamila Drygasa zza pola karnego, ale Jasmin Burić zdołał sparować piłkę na rzut rożny. Pod koniec meczu ponownie próbował były pomocnik Kolejorza. Tym razem błąd popełnił Jasmin Burić, a futbolówkę po strzale Drygasa wybił Jan Bednarek.

POGOŃ SZCZECIN 0-1 (0-1) LECH POZNAŃ