Grali do końca! Górnik 1-2 Lech • KKS Lech Poznań - strona internetowa Kolejorza

Grali do końca! Górnik 1-2 Lech

30.09.2016; 16:08
Dodał: Maciej Sadłowski | Źródło: własne | Foto: LN/RoG/archiwum

Drużyna Lecha Poznań w spotkaniu 11. kolejki Lotto Ekstraklasy wygrała na wyjeździe 2-1 z zespołem Górnika Łęczna. Bramki dla Kolejorza zdobywali Maciej Gajos oraz Maciej Makuszewski.

Piłkarze Górnika Łęczna zaatakowali w 4. minucie spotkania. Do piłki przed polem karnym dopadł Grzegorz Piesio, ale jego strzał okazał się bardzo niecelny. Chwilę później dobrze z rzutu wolnego dośrodkował Leandro, główkował Gerson, ale świetnie między słupkami spisał się Matus Putnocky. Górnik Łęczna w 13. minucie dopiął swego - po centrze z rzutu rożnego, piłka odbiła się od Piotra Grzelczaka i zatrzepotała w siatce. W odpowiedzi Darko Jevtić świetnym podaniem uruchomił Macieja Makuszewskiego, skrzydłowy minął już Sergiusza Prusaka, a następnie futbolówka po jego uderzeniu zatrzymała sie na słupku. W 39. minucie lechici wyszli z szybką kontrą, na indywidualną akcję zdecydował się Darko Jevtić, a jego próba okazała się niecelna. Kilkadziesiąt sekund później świetnej okazji na zdobycie bramki nie wykorzystał Piotr Grzelczak, a po chwili byliśmy już w szesnastce gospodarzy, gdzie głową minimalnie spudłował Marcin Robak.

Na początku drugiej połowy z osiemnastu metrów strzelał Szymon Pawłowski, jednak w tym wypadku Sergiusz Prusak zdołał sparować piłkę na rzut rożny. W 59. minucie piłkarze Górnika Łęczna nie zdołali wybić piłki z własnego pola karnego, dopadł do niej Maciej Makuszewski, choć jego próba okazała się minimalnie niecelna. Poznaniacy dopięli swego w 70. minucie, kiedy dobre dośrodkowanie Szymona Pawłowskiego wykorzystał nabiegający Maciej Gajos. W odpowiedzi Grzegorz Piesio zagrał w pole karne do Piotra Grzelczaka, napastnik zdecydował się na strzał, jednak świetnie między słupkami poradził sobie Matus Putnocky. Lechici zapewnili sobie komplet punktów w 90. minucie, a podanie z głębi pola na gola zamienił Maciej Makuszewski.

GÓRNIK ŁĘCZNA 1-2 (1-0) LECH POZNAŃ