Gumny do 2021!

Gumny do 2021!

07.08.2017; 19:48
Dodał: Maciej Olejniczak | Źródło: Lech Poznań | Foto: LN

 

Zarząd Lecha docenił kolejny talent wychowany w Akademii Lecha. Czteroletni kontrakt z Kolejorzem podpisał dzisiaj prawy obrońca Robert Gumny. Dotychczasowy kontrakt „Gumy” obowiązywał do końca czerwca 2019 roku. Wraz z nowym podpisem defensora kontrakt został wydłużony o kolejne 2 lata i będzie obowiązywał do czerwca 2021 roku.

Gumny zadebiutował w Lechu w marcu 2016 roku w meczu z warszawską Legią. Obecnie licznik występów w Lechu Poznań zatrzymał się na 22 spotkaniach, jednak już w środę będzie miał okazję na kolejne minuty w niebiesko-białych barwach.

 

„Miałem jeszcze ważną umowę, ale prezes zaproponował jej przedłużenie z czego jestem zadowolony. Dla młodego zawodnika stabilizacja jest bardzo ważna. Liczę jednak przede wszystkim na to, że będę grał i to dużo. To jest najistotniejsze” - podkreślił piłkarz po podpisaniu umowy.

19-latek nominalnie występuje na prawej obronie, jednak początki w Lechu spędził na rywalizacji o lewą flankę. Ostatnią rundę spędził na wypożyczeniu w Podbeskidziu Bielsko-Biała, gdzie zdobywał doświadczenie oraz siłę do walki podczas rywalizacji na boiskach ekstraklasowych.

„Robert ma duże umiejętności oraz ogromną ambicję i wolę walki. To jest nasz kolejny wychowanek, który został zawodnikiem pierwszej drużyny i potrafił skutecznie włączyć się w rywalizację o miejsce w pierwszej jedenastce. Przykład Gumnego może być wzorowym zarówno dla innych piłkarzy, jak i ich rodziców, jak zarządzać karierą, rozwijać się w Lechu i budować swoją pozycję. Jeśli nadal będzie rozwijał się tak harmonijnie, ma wielkie szanse na to by w przyszłości osiągnąć bardzo wiele, na arenie zarówno klubowej jak i reprezentacyjnej” zaznaczył prezes Lecha, Karol Klimczak.

Komentarze: (0):

Współpraca

Wielkopolski Futbol Pocztowe Krwinki Piłkarska Prawda Statystyki Piłkarskie Pomagaj Online
HOME | LIGA TYPERÓW | STAT4U
Wszelkie prawa zastrzeżone. © Lechita.Net & LTA Group 2007-2018 | IonicCMS