Gytkjaer show! Zwycięstwo na zakończenie!

17.12.2017; 17:25
Dodał: Maciej Sadłowski | Źródło: własne | Foto: LN/RoG

Lech Poznań 3-1 Bruk-Bet Termalica Nieciecza w dzisiejszym spotkaniu Lotto Ekstraklasy. Trzy bramki dla Kolejorza zdobył Christian Gytkjaer.

Piłkarze Lecha groźnie zaatakowali już w 4. minucie meczu, kiedy Darko Jevtić znakomicie odegrał do Christiana Gytkjaera, jednak Duńczyk trafił wprost w wychodzącego Jana Muchę. W odpowiedzi błąd przy dośrodkowaniu pokonał Matus Putnocky i tylko ofiarna interwencja Roberta Gumnego uratowała Kolejorza od straty gola. Poznaniacy wyszli na prowadzenie w 36. minucie. Wówczas dwójkową akcję na skrzydle przeprowadzili Kostevych i Jevtić, Ukrainiec zacentrował w szesnastkę, gdzie znakomicie odnalazł się Gytkjaer. Napastnik Lecha po chwili mógł cieszyć się z drugiego trafienia. Tym razem wykorzystał błąd Putiwcewa, pewnie kończąc sytuację sam na sam z bramkarzem.

Termalica Nieciecza dość nieoczekiwanie odpowiedziała w drugiej połowie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego celnym strzałem głową popisał się Iwan Putiwcew. Na odpowiedź Kolejorza nie musieliśmy długo czekać, a indywidualną akcję pewnym uderzeniem wykończył Christian Gytkjaer.

LECH POZNAŃ 3-1 (2-0) BRUK-BET TERMALICA NIECIECZA