Injac blisko Lecha

Injac blisko Lecha

23.07.2013; 20:49
Dodał: Maciej Sadłowski | Źródło: własne | Foto: LN/RoG

 

Wiele wskazuje na to, że Dimitrije Injac będzie w nowym sezonie reprezentował barwy poznańskiego Lecha. Serbski pomocnik pojawił się we wtorek na treningu Kolejorza i już wkrótce ma podpisać kontrakt z klubem. Z pewnością zwiększy to rywalizację wśród defensywnych zawodników.

Już od kilkunastu dni mówiło się o ewentualnym transferze Dimitrije Injaca do Lecha Poznań. - Temat jest zawsze, Dima to piłkarz zasłużony dla Lecha, więc jeżeli będziemy mogli mu pomóc, to zrobię wszystko, żeby tak się stało - powiedział trener Mariusz Rumak po jednym z letnich sparingów. Ostatecznie Serb trafił ponownie na Bułgarską i uczestniczył we wtorkowej jednostce treningowej. Ten 32-letni pomocnik nie podpisał jeszcze co prawda kontraktu z Kolejorzem, jednak wiele na to wskazuje, że stanie się to lada dzień. Sam zainteresowany już wcześniej przyznał, że chciałby zakończyć piłkarską karierę w niebiesko-białych barwach. Jego transfer zwiększy rywalizację wśród defensywnych piłkarzy. Serb może grać bowiem zarówno na pozycji defensywnego pomocnika, jak i prawego obrońcy. Pozwoliłoby to również przesunąć Łukasza Trałkę do linii obrony.

Dimitrije Injac trafił do zespołu Lecha Poznań w sezonie 2006/2007, kiedy to wystąpił w czternastu spotkaniach, w których strzelił jedną bramkę. Z każdą kolejną rundą wychowanek OFK Kikinda grał coraz więcej stając się kluczową postacią na środku boiska. Dimitrije Injac rozegrał w barwach Kolejorza sto czterdzieści osiem pojedynków, w których pięciokrotnie wpisywał się na listę strzelców. Serb nie przedłużył umowy z Lechem Poznań, dlatego też przeniósł się do Polonii Warszawa. - Rozstał się z nami w bardzo fajny sposób - podkreślił trener Mariusz Rumak. Tymczasem sam zainteresowany nie będzie najlepiej wspominał swojego pobytu na Konwiktorskiej, gdzie zagrał tylko siedem razy, po czym został poważnie kontuzjowany. Injac był często widziany na meczach Kolejorza przy Bułgarskiej.

 

Komentarze: (3):
  • Zasłużył na koniec kariery u nas.
    @mewa931, ja slyszałem że ma być skautem ;)

  • Kontrakt pewno będzie na rok, po roku zakończy karierę i zajmie stanowisko w klubie np. praca z młodzieżą :) tak mi się wydaję.

  • Żenada !

Współpraca

Wielkopolski Futbol Pocztowe Krwinki Piłkarska Prawda Statystyki Piłkarskie Pomagaj Online
HOME | LIGA TYPERÓW | STAT4U
Wszelkie prawa zastrzeżone. © Lechita.Net & LTA Group 2007-2018 | IonicCMS