Już w sobotę turniej z okazji Dnia Solidarności i Wolności

Już w sobotę turniej z okazji Dnia Solidarności i Wolności

28.08.2013; 14:42
Dodał: RoG | Źródło: własne|WL Liga | Foto: LN/Solidarność

 

Już w sobotę świętować będziemy Dzień Solidarności i Wolności. Data 31 sierpnia nie jest przypadkowa. To rocznica Porozumień Sierpniowych i od 2005 roku właśnie tego dnia upamiętniamy zryw Polaków, który stał się początkiem upadku komunizmu w Europie. Po raz drugi odbędzie się turniej piłkarski, ale program uroczystości tego dnia jest znacznie szerszy.

Wiemy już, że swój udział w turnieju potwierdziło osiemnaście ekip. Na boisku Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 nie zabraknie gości spoza Poznania. Będą drużyny z Gądek, Piły, Nowego Tomyśla, Koźmina i Dusiny. Zawody rozpoczną się o godzinie 13. Zespoły podzielone zostały na cztery grupy, w których rywalizować będą o awans do fazy finałowej. Wielki finał rozpocznie się o 21:30. Organizatorami turnieju są WL Liga i NSZZ "Solidarność" - Region Wielkopolska. Patronat nad zawodami objął Instytut Pamięci Narodowej i Stowarzyszenie "Wiara Lecha", a nasz skromny serwis objął patronat medialny. Zapraszamy wszystkich na boisko przy Drodze Dębińskiej.

Obchody Dnia Solidarności i Wolności to nie tylko turniej piłkarski. Prócz oficjalnych uroczystości, pomyślano również o czymś specjalnym dla oczu i uszu. O 13:30 spod "Poznańskich Krzyży" ruszy parada motocyklowa, a o 18 w Zamku rozpocznie się koncert grupy Perfect.

IWENTY/II_turniej.jpg

Szczegóły dotyczące turnieju

W turnieju zagrają:

Iskra VW, VW-Odlewnia Poznań, Volkswagen Z1, Centra Exide, H.Cegielski Poznań, Apator Powogaz, Wielkopolskie Muzeum Walk Niepodległościowych, Ratmedyk "Solidarność" Piła, Pierdoły z Gądek, ITM Poznań, Bąki z Łąki Nowy Tomyśl, Pro-Met Koźmin Wlkp., ICPEN.pl, Marbez Dusina, Good Luck, FC Kiekrz, PWW i Lechita.net.

Podział na grupy:

Grupa A

FC KIEKRZ
GOOD LUCK
BĄKI Z ŁĄKI NOWY TOMYŚL
PRO-MET KOŹMIN WIELKOPOLSKI
PWW

Grupa B

LECHITA.NET
MARBEZ DUSINA
ICPEN.PL
ITM BAZA POZNAŃSKA 
PIERDOŁY Z GĄDEK

Grupa C

RATMEDYK "SOLIDARNOŚĆ" PIŁA
CENTRA EXIDE
WIELKOPOLSKIE MUZEUM WALK NIEPODLEGŁOŚCIOWYCH
ISKRA VW

Grupa D

VW-ODLEWNIA POZNAŃ
H.CEGIELSKI POZNAŃ
VOLKSWAGEN Z1
APATOR POWOGAZ

Komentarze: (0):

Współpraca

Wielkopolski Futbol Pocztowe Krwinki Piłkarska Prawda Statystyki Piłkarskie Pomagaj Online
HOME | LIGA TYPERÓW | STAT4U
Wszelkie prawa zastrzeżone. © Lechita.Net & LTA Group 2007-2018 | IonicCMS