Kara od Komisji Ligi

Kara od Komisji Ligi

21.04.2017; 06:40
Dodał: Łukasz Przybyła | Źródło: własne | Foto: LN/Wojciech Budzyk

 

Komisja Ligi ukarała Lecha Poznań oraz dwa inne kluby za wydarzenia, które miały miejsce w 29. kolejce Lotto Ekstraklasy.

 

Przypomnijmy, że 15 kwietnia Kolejorz mierzył się w Płocku z tamtejszą Wisłą. Zarówno Ultrasi Lecha, jak i Wisły przygotowali na ten mecz swoje prezentacje. Po stronie Wielkopolan w drugiej połowie meczu ukazały się dwie oprawy - pierwsza składająca się z sektorówki, transparentu "Lecę tam gdzie chce..." oraz niebieskich machajek oraz druga z sektorówką, transem "Jesteś w trybie incognito" oraz czarnymi machajkami. Do obu prezentacji użyto pirotechniki - w przypadku pierwszej pojawiły się ognie wrocławskie, a za drugim razem czerwone race. Wiatr zaprowadził cały dym na murawę płockiego stadionu, przez co spotkanie musiało zostać na chwilę przerwane. W związku z tym Poznaniacy zostali ukarani 10 tys. zł. kary finansowej, do której dodano zakaz na kolejny wyjazd do Płocka oraz odwieszono zakaz na najbliższe spotkanie w Szczecinie.

Z kolei Wisła pokazała się tego dnia z trójstronną kartoniadą której centralnym punktem były okrągłe sektorówki prezentujące, jak zmieniało się logo grupy G.U.N., która świętowała tego dnia swoje 15-lecie. W drugiej połowie Wiślacy rozwinęli dwa transy - najpierw "Time to say G.U.N. bye", następnie "Ale jeśli mamy odejść, niech zatrzęsie się ziemia". Do nich rozwinięto dwie sektorówki w wiadomych celach, po czym odpalono piro różnego rodzaju. Jak się okazało ta oprawa była ostatnią w wykonaniu G.U.N., ponieważ grupa postanowiła zakończyć działalność. Na Płocczan nałożono karę w wysokości 3 tysięcy złotych.

Trzecim ukaranym klubem była Lechia Gdańsk. Biało-zieloni otrzymali aż 40 tysięcy złotych kary za zachowanie kibiców podczas derbowego meczu z Arką Gdynia.

Komentarze: (0):

Współpraca

Wielkopolski Futbol Pocztowe Krwinki Piłkarska Prawda Statystyki Piłkarskie Pomagaj Online
HOME | LIGA TYPERÓW | STAT4U
Wszelkie prawa zastrzeżone. © Lechita.Net & LTA Group 2007-2018 | IonicCMS