Kibole wrócili do ligowej gry. Na początek remis

27.03.2017; 06:36
Dodał: Łukasz Przybyła | Źródło: WiaraLecha.pl | Foto: LN

Drużyna Wiary Lecha wróciła do ligowych zmagań. Niebiesko-biali zainaugurowali rundę wiosenną meczem z wiceliderem ligi, Vitcovią Witkowo. Mecz można było uznać szlagierem kolejki, ponieważ DWL w tabeli depcze po piętach rywalowi, zajmując 3. miejsce.

Boisko w Witkowie nie należy do najlepszych. Granie szybkimi podaniami po ziemi nie jest tam łatwe, dlatego pierwszą połowę można puścić w zapomnienie. Na murawie nie działo się nic ciekawego, gra była wyrównana, ale bez błysku którejś ze stron. Kilkunastu widzów wspierających DWL nie mogło być zadowolonych z przebiegu meczu.

Znacznie lepiej wyglądało to po przerwie. Spotkanie rozkręciło się w 61. minucie, kiedy do siatki piłkę strzałem z dystansu posłał Niedźwiecki. Vitcovia chciała jak najszybciej odpowiedzieć, ale ich starania były tonowane przez obronę Kolejorza. W 81. minucie powinno być po meczu - w sytuacji 1 na 1 z bramkarzem znalazł się Smura, lecz nieznacznie przestrzelił.

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i tak było i tym razem. W końcówce gry, do jednej z ostatnich wrzutek doszedł zawodnik z Witkowa i głową pokonał golkipera Wiary Lecha. Tuż po wyrównującej bramce doszło do boiskowej awantury, w wyniku której czerwonymi kartkami zostało ukaranych dwóch graczy z Poznania. DWL kończyło więc mecz w dziewiątkę.

Remis pozwolił utrzymać się kibicom na 3. miejscu w tabeli. Niespodziewaną porażkę poniósł liderujący Mieszko Gniezno, który uległ Warcie Śrem 0:3. Właśnie z Wartą DWL zmierzy się w kolejnej kolejce. Początek meczu 1 kwietnia, o godzinie 16, przy ul. Gdańskiej.

VITCOVIA WITKOWO - WIARA LECHA 1:1 (0:0)

Bramki: 89’ – 61’ Niedźwiedzki

Żółte kartki: J.Makowski, Sł.Makowski

Czerwone kartki: Wyka, J.Makowski (druga żółta)

Skład DWL: Kaczmarek - Łaszyński, Adamski, Dąbrowski – J. Makowski, Sł. Makowski,  Smelkowski, Niedźwiedzki, Szenfeld (72. St. Makowski) – Smura, Wyka