Klimczak: Nie ma mowy o zamrażaniu pieniędzy

Klimczak: Nie ma mowy o zamrażaniu pieniędzy

17.09.2015; 10:12
Dodał: Maciej Sadłowski | Źródło: Radio Merkury | Foto: LN/RoG

 

- Drużynie należy się premia za awans do fazy grupowej Ligi Europy. Nie ma mowy o żadnym zamrażaniu pieniędzy, które zostaną normalnie wypłacone w terminie, w którym UEFA je nam przeleje - powiedział prezes Karol Klimczak na antenie Radia Merkury.

Nie tak dawno w polskich mediach mogliśmy przeczytać informacje dotyczące zamrażaniu pensji i premii zawodnikom Lecha Poznań. Wszystko miało być spowodowane słabymi wynikami Kolejorza w rozgrywkach Ekstraklasy, jednak członek zarządu klubu wszystkiemu zaprzeczył.

Władze Lecha nie zamierzają zamrażać pieniędzy zawodnikom, jednak poinformowali ich, że jedna pensja zostanie wypłacona z niewielkim opóźnieniem. - Będzie problem z jedną wypłatą. Teraz gramy słabiej, frekwencja jest gorsza, dlatego mamy mniej pieniędzy z biletów. Mamy przejściowy problem. Poinformowaliśmy piłkarzy, że jednak pensja zostanie przekazana z 30-dniowym opóźnieniem - wyjaśnił prezes Karol Klimczak.

LUDZIE_LECHA_POZNAN/KLIMCZAK/klimek.jpg

Członek zarządu Lecha Poznań zdaje sobie doskonale sprawę z faktu, że lechici muszą skupić się na rozgrywkach Ekstraklasy, w której znaleźli się już w strefie spadkowej. - Zależy nam na tym, żeby postawić na Ekstraklasę. Stworzyliśmy system, który wiąże miejsce w tabeli na koniec rundy jesiennej z pieniędzmi z Ligi Europy. Chcemy zobaczyć, ile zarobimy, a wtedy wypłacimy te pieniądze - wyjaśnił.

Tymczasem już w czwartek zespół Kolejorza zainauguruje zmagania w fazie grupowej. Pierwszym rywalem poznaniaków będzie portugalskie Belenenses. - Nie ma mowy o odpuszczaniu Ligi Europy - podsumował prezes Karol Klimczak.

Komentarze: (2):
  • Biorąc pod uwagę, że polskie kluby mają opóźnienia kilkumiesięczne, to uznałem za niewielkie :)

  • niewielkie opóźnienie - 30 dniowe :D

Współpraca

Wielkopolski Futbol Pocztowe Krwinki Piłkarska Prawda Statystyki Piłkarskie Pomagaj Online
HOME | LIGA TYPERÓW | STAT4U
Wszelkie prawa zastrzeżone. © Lechita.Net & LTA Group 2007-2018 | IonicCMS