Kolejne zwycięstwo kibiców. Lider coraz bliżej!

24.04.2017; 06:29

Drużyna Wiary Lecha zwyciężyła w kolejnym spotkaniu. Tym razem podopieczni Jarosława Wróblewskiego pokonali zespół Orkana Konarzewo 2:1.

Kibole od początku kontrolowali przebieg gry. Mieli sporą przewagę, którą należało tylko uwieńczyć bramkami. Niestety nie udało im się tego dokonać przed zejściem do szatni na przerwę - m.in. "setkę" zmarnował będący sam na sam Tomasz Smura.

W drugiej części spotkania DWL dalej nie odpuszczała i w końcu dopięła swego. W 57. minucie błąd golkipera Orkana wykorzystał czujny Smelkowski i było 1:0. W 71 minucie do głosu doszli gospodarze. Jedna z niewielu akcji zakończyła się golem i chwilowo Kolejorz musiał dzielić punkty z rywalem. Mówimy chwilowo, ponieważ 5 minut po tym wydarzeniu było już 2:1 dla niebiesko-białych - tym razem do siatki trafił Smura i tym golem dał Poznaniakom kolejne ważne 3 punkty.

Obecnie Wiara Lecha jest na 2. miejscu w tabeli ligi okręgowej i traci już tylko 4 punkty do liderującego Mieszka Gniezno. Rywale w walce o IV ligę zremisowali bowiem ze Zjednoczonymi Trzemeszno. Kolejne spotkanie DWL rozegra w sobotę, 29 kwietnia o godzinie 18:30. Przeciwnikiem będą wspomniani przed momentem Zjednoczeni.

ORKAN KONARZEWO - DRUŻYNA WIARY LECHA 1:2 (0:0)

Bramki: (71 min.) - Smelkowski (57 min.), Smura (76 min.)
Żółte kartki: Adamski, Smelkowski, Piotr Makowski

DWL: Daniel Guszczyński - Artur Adamski, Maciej Łaszyński, Patryk Olaszczyk - Maciej Smuniewski, Jan Makowski, Sebastian Smelkowski (90 min. Piotr Makowski), Tomasz Smura - Michał Niedźwiecki (90 min. Jakub Drzewiecki), Sławomir Witczak (57 min. Stanisław Makowski), Krzysztof Szenfeld (57 min. Michał Dąbrowski)