Kolejni piłkarze łączeni z Lechem

Kolejni piłkarze łączeni z Lechem

12.05.2017; 06:28
Dodał: Łukasz Przybyła | Źródło: fanatik.ro | Foto: LN

 

Wczoraj informowaliśmy o zainteresowaniu Kolejorza piłkarzem Universitatea Craiova, Nicosurem Bancu, a już dziś można przeczytać o dwóch kolejnych nazwiskach pochodzących z rumuńskiej piłki. Jak informują tamtejsze media, Kolejorz zarzucił sidła na kluby z Bukaresztu - Steauę i Dinamo.

 

Poznaniacy mają wyrażać zainteresowanie pozyskaniem obecnego kapitana Dinama, Antuna Palicy. To 28-letni ofensywny pomocnik, bądź lewy napastnik, który mógłby świetnie wkomponować się w zespół Nenada Bjelicy w przypadku odejścia gracza pokroju Darko Jevticia, czy Dawida Kownackiego. Kontrakt Rumuna wygasa już w czerwcu, zatem istnieje szansa pozyskania go za darmo.

Palica strzelił w tym sezonie 1 bramkę, do której dołożył 10 asyst. Jest główną postacią Dinama i poważnie myśli o przenosinach do lepszej ligi. Zawodnik czeka na ciekawe oferty i nie ukrywa, że polska ekstraklasa nie będzie dla niego pierwszym wyborem. Piłkarz liczy na zdobycie ciekawego, wysokiego kontraktu, który może znacznie przekroczyć finansowe możliwości niebiesko-białych. Co ciekawe, piłkarzem ma być też zainteresowana Legia Warszawa, która szuka następcy Vadisa Odjidji-Ofoe.

Kolejnym piłkarzem przemierzanym do Kolejorza jest Brazylijczyk William de Amorim. To piłkarz Steauy Bukareszt, który posiada obywatelstwo Unii Europejskiej. W jego przypadku sytuacja jest diametralnie inna - obowiązuje go bowiem długoletni kontakt, który wygasa dopiero w 2021 roku. Oznacza to, że w przypadku faktycznego zainteresowania i chęci pozyskania, Lech musiałby wyłożyć na stół sporo pieniędzy.

Amorim występuje w podobnym obszarze boiska, co wspomniany wcześniej Palica. To ofensywny lub lewy pomocnik. 25-latek w tym sezonie Liga 1 rozegrał 26 meczów, w których zdobył 1 bramkę i zanotował 7 asyst. William ma za sobą także grę w eliminacjach do Ligi Mistrzów oraz fazie grupowej Ligi Europy. Łącznie w starciach pucharowych wystąpił 8 razy. Skauci z Bułgarskiej chcieli zobaczyć gracza na żywo w ostatnim meczu Steauy z Astrą Giurgiu, jednak Brazylijczyk nie pojawił się wtedy na murawie.

 

Komentarze: (0):

Współpraca

Wielkopolski Futbol Pocztowe Krwinki Piłkarska Prawda Statystyki Piłkarskie Pomagaj Online
HOME | LIGA TYPERÓW | STAT4U
Wszelkie prawa zastrzeżone. © Lechita.Net & LTA Group 2007-2018 | IonicCMS