Kolejorz interesuje się kolejnym Rumunem

Kolejorz interesuje się kolejnym Rumunem

11.05.2017; 07:02
Dodał: Łukasz Przybyła | Źródło: eurosport.onet.pl | Foto: LN

 

W ostatnim okresie Lech Poznań mocno penetruje rynek rumuński. Zainteresowanie takimi piłkarzami, jak Ioan Hora, czy Mihai Radut, który ostatecznie trafił na Bułgarską, nie było plotkami wyssanymi z palca. Jak się okazuje, Kolejorz nadal nie odpuszcza tamtego kierunku. Tym razem w oko poznańskich skautów wpadł 24-letni Nicusor Bancu.

 

Nicusor Bancu to gracz CS Universitatea Craiova występujący najczęściej na lewym skrzydle. Piłkarz miał być obserwowany przez wysłanników Dumy Wielkopolski już od dłuższego czasu. Bancu miał wywrzeć na pracownikach Lecha bardzo pozytywne wrażenie, co spowodowało ich kolejną wizytą w Rumunii. Ci pojawili się na meczu CS Universitatea Craiova - FC Viitorul Constanta, gdzie mieli rozpocząć wstępne rozmowy na temat sprowadzenia zawodnika.

Jak się jednak okazuje, póki co ściągnięcie Bancu jest niemal niemożliwe. Universitatea zażądała za piłkarza aż 3 miliony euro, co oczywiście znacznie przekracza budżet transferowy Wielkopolan. W kuluarach mówi się, że Kolejorz byłby skłonny wyłożyć maksymalnie 1 milion, aczkolwiek znając ruchy transferowe naszego klubu można się spodziewać, że najpierw woleliby go wypożyczyć w celu sprawdzenia, jak poradzi sobie na polskich boiskach.

Według rumuńskich mediów sprawa nie jest zamknięta i negocjacje będą jeszcze możliwe. Lech z pewnością ma atut w postaci Mihaia Raduta, który przetarł szlak w sprowadzaniu rumuńskich zawodników na Bułgarską. 27-latek jest zadowolony z pobytu w stolicy Wielkopolski, coraz lepiej radzi sobie w zespole i wszystko wskazuje na to, że niebawem przedłuży swój kontrakt.

Komentarze: (0):

Współpraca

Wielkopolski Futbol Pocztowe Krwinki Piłkarska Prawda Statystyki Piłkarskie Pomagaj Online
HOME | LIGA TYPERÓW | STAT4U
Wszelkie prawa zastrzeżone. © Lechita.Net & LTA Group 2007-2018 | IonicCMS