Kolejorz w drugiej rundzie! Pelister 0-3 Lech • KKS Lech Poznań - strona internetowa Kolejorza

Kolejorz w drugiej rundzie! Pelister 0-3 Lech

06.07.2017; 15:40
Dodał: Maciej Sadłowski | Źródło: własne | Foto: LN/RoG

Lech Poznań  w rewanżowym meczu I rundy eliminacji Ligi Europy wygrał na wyjeździe 3-0 z zespołem FK Pelister. Bramki dla Kolejorza zdobywali Łukasz Trałka, Darko Jevtić i Kamil Jóźwiak.

Piłkarze Lecha groźnie zaatakowali już w 2. minucie. Mario Situm zbiegł z piłką do środka, zdecydował się na uderzenie, ale minimalnie spudłował. Kilka chwil później Radosław Majewski dostrzegł przed polem karnym Macieja Gajosa, kapitan uderzył bez zastanowienia ale podobnie jak poprzednie - piłka nie znalazła drogi do bramki Macedończyków. Lechici wyszli na prowadzenie w 39. minucie, a po precyzyjnym dośrodkowaniu Majewskiego na listę strzelców wpisał się Łukasz Trałka.

Druga część mogła rozpocząć się dobrze dla FK Pelister. Przed szansą na zdobycie bramki stanął Blaze Ilijoski, jednak bardzo dobrze między słupkami interweniował Jasmin Burić. W 64. minucie mieliśmy 2-0 dla Kolejorza. Lewą stroną przedarł się Maciej Makuszewski, wycofał futbolówkę do Darko Jevticia, któremu nie pozostało nic innego jak strzelić gola. Po upływie kilku chwil Kamil Jóźwiak wypuścił w bój Makuszewskiego, lecz z jego strzałem poradził sobie bramkarz gospodarzy. W 76. minucie z trafienia mógł cieszyć się Kamil Jóźwiak. Skrzydłowy otrzymał dobre podanie od Makuszewskiego i płaskim strzałem pokonał bezradnego golkipera.

FK PELISTER 0-3 (0-1) LECH POZNAŃ