Kolejorz z awansem! Lech 2-0 Haugesund

20.07.2017; 18:07
Dodał: Maciej Sadłowski | Źródło: własne | Foto: LN

Lech Poznań w rewanżowym spotkaniu II rundy eliminacji Ligi Europy wygrał przed własną publicznością 2-0 z zespołem FK Haugesund. Bramki dla Kolejorza zdobyli Darko Jevtić i Nicki Bille Nielsen.

Piłkarze Lecha od pierwszego gwizdka sędziego byli stroną dominującą. W 2. minucie do ofensywnej akcji włączył się Robert Gumny, ale obrońcy Haugesund w porę zażegnali niebezpieczeństwa. Chwilę później przed szansą na zdobycie gola stanął Mario Situm. Chorwat mocno główkował po dośrodkowaniu, ale w tym wypadku znakomicie między słupkami spisał się bramkarz gości. W 24. minucie Darko Jevtić dostrzegł wbiegającego Christiana Gytkjaera, Duńczyk uderzył bez zastanowienia, ale minimalnie spudłował. Kolejorz chwilę później objął prowadzenie, a znakomitym strzałem z rzutu wolnego popisał się Darko Jevtić.

Po przerwie szczęścia szukał wprowadzony Mihai Radut, jednak strzał Rumuna zza pola karnego okazał się niecelny. W 67. minucie niebezpiecznie zrobiło się w polu karnym Kolejorza, na szczęście Skjerve fatalnie spudłował. Goście ostatni kwadrans musieli grać w osłabieniu, ponieważ czerwoną kartką ukarany został Liban Abdi. W 83. minucie poznaniacy wyszli z szybkim kontratakiem, najpierw strzał Makuszewskiego odbił Bratveit, następnie dobijał Mihai Radut, ale w i w tym wypadku golkiper okazał się lepszy. Kolejorz dopiął swego w 90. minucie, a zagranie Denissa Rakelsa na bramkę zamienił Nicki Bille Nielsen.

LECH POZNAŃ 2-0 (1-0) FK HAUGESUND