Kolejorz zgarnia komplet w Ekstraklasie!

20.08.2017; 19:56
Dodał: Maciej Sadłowski | Źródło: własne | Foto: LN

Lech Poznań w niedzielnym spotkaniu Lotto Ekstraklasy wygrał na wyjeździe 3-1 z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza. Bramki dla Kolejorza zdobywali Christian Gytkjaer, Radosław Majewski i Artem Putiwcew, który pokonał własnego bramkarza.

Lechici groźnie zaatakowali w 12. minucie spotkania, kiedy Maciej Makuszewski zagrał do Radosława Majewskiego, pomocnik dostrzegł Christiana Gytkjaera, jednak Duńczykowi zabrakło niewiele, żeby dojść do futbolówki i stanąć przed dogodną okazją do zdobycia bramki. Przed przerwą Robert Gumny szukał w polu karnym Duńczyka, jednak ten został w ostatniej chwili zablokowany przez rywala. Lech Poznań objął prowadzenie w 44. minucie. Wówczas Maciej Makuszewski uruchomił na skrzydle Roberta Gumnego, prawy obrońca dograł na krótki słupek do Gytkjaera, który pewnym strzałem pokonał Jana Muchę.

Na początku drugiej połowy szczęścia szukał Radosław Majewski, lecz uderzył zbyt lekko, żeby zaskoczyć dobrze ustawionego Jana Muchę. W 55. minucie pomocnik znakomicie odegrał do Mario Situma, Chorwat zdecydował się na strzał z ostrego kąta i fatalnie spudłował. Chwilę później Kolejorz prowadził 2:0. Robert Gumny z Maciejem Makuszewskim rozklepali defensywę gospodarzy, skrzydłowy zacentrował w szesnastkę, gdzie własnego bramkarza pokonał Artem Putiwcew. W 79. minucie przed szansą na strzelenia gola stanął Nicki Bille, ale jego uderzenie obronił Jan Mucha. Gospodarze odpowiedzieli chwilę później, zza pola karnego strzelał Miković, futbolówka odbiła się od Lasse Nielsena i znalazła się w bramce strzeżonej przez Matusa Putnocky'ego. Poznaniacy skutecznie odpowiedzieli w 87. minucie, a dośrodkowanie Nicklasa Barkrotha na gola zamienił Radosław Majewski.

BRUK-BET TERMALICA NIECIECZA 1-3 (0-1) LECH POZNAŃ