Kompromitacja. Lech 1-2 Arka

02.05.2017; 13:20
Dodał: Maciej Sadłowski | Źródło: własne | Foto: LN/RoG

Piłkarze Lecha Poznań po raz kolejny nie zdobyli Pucharu Polski. Kolejorz w finale przegrał 1-2 z Arką Gdynia. Honorową bramkę dla Lecha zdobył Łukasz Trałka.

Mecz mógł rozpocząć się dobrze dla zawodników Arki Gdynia. W 9. minucie po dośrodkowaniu Mateusza Szwocha główkował Przemysław Trytko, przenosząc piłkę minimalnie nad poprzeczką. W odpowiedzi z rzutu rożnego dośrodkował Radosław Majewski, tym razem strzelał Jan Bednarek, a futbolówka otarła się o poprzeczkę. W 23. minucie Kolejorz powinien być na prowadzeniu - Dawid Kownacki podał do Darko Jevticia, a strzał Szwajcara został świetnie wybroniony przez Steinborsa. Kilkadziesiąt sekund później Łotysz znów uchronił swój zespół, tym razem po celnej główce Tomasza Kędziory. Poznaniacy nie przestawali atakować, dwukrotnie w dogodnych sytuacjach znajdował się Robak - za każdym razem mógł podawać do lepiej ustawionych partnerów.

Po przerwie świetnym dośrodkowaniem popisał się Volodymyr Kostevych, główkował Marcin Robak, a piłka zatrzymała się na słupku! Doświadczony napastnik po kilku chwilach znów uderzał, jednak tym razem górą okazał się golkiper Arki Gdynia. W odpowiedzi po błędzie Lasse Nielsena strzelał Marcin Warcholak, lecz na szczęście Kolejorza, dobrze między słupkami spisał się Jasmin Burić. W 90. minucie prawą stroną przedarł się Maciej Makuszewski, wycofał do Radosława Majewskiego, który tylko w sobie wiadomy sposób nie trafił w światło bramki.

Sędzia Tomasz Musiał zaprosić zawodników na dogrywkę. Pierwsza część nie przyniosła sytuacji bramkowych, natomiast na początku drugiej to Arka Gdynia wyszła na prowadzenie. Po dośrodkowaniu Adama Marciniaka celną główką popisał się Rafał Siemaszko. Chwilę później gdynianie powiększyli przewagę, a szybki kontratak wykończył Luka Zarandia. Kolejorz odpowiedział w 119. minucie, kiedy po centrze Raduta gola głową strzelił Łukasz Trałka.

LECH POZNAŃ 1-2 (0-0) ARKA GDYNIA