Koniec pięknej pucharowej przygody kibiców

05.04.2017; 07:02

Drużyna Wiary Lecha przegrała 1:2 z III-ligową Polonią Środa Wielkopolska i odpadła z Okręgowego Pucharu Polski. Kończy się zatem piękna przygoda kiboli, którzy dotarli aż do 1/4 finału tych rozgrywek.

Już na samym początku należy podkreślić, że kibice rozegrali bardzo dobre spotkanie. Nie dali się stłamsić obrońcy trofeum, a w drugiej połowie kompletnie siedli na rywalu. Do remisu i serii rzutów karnych zabrakło na prawdę niewiele. Od samego początku DWL ruszyła do przodu. Pierwsze 15 minut to okres przewagi nad Polonią. Właśnie w 15. minucie do siatki mógł trafić Smelkowski. Piłka po jego strzale odbiła się jednak tylko od poprzeczki i wyszła w pole.

Po tej akcji przybysze ze Środy postanowili się obudzić. Ich ataki, szybkość i składność podań spowodowały spore zamieszanie w szeregach defensywnych niebiesko-białych, co niestety zakończyło się golem już w 22 minucie. Po bramce Polonia jeszcze mocniej przycisnęła Kolejorza, któremu momentami ciężko było wydostać się z własnej połowy. W 38. minucie podopieczni Jarosława Wróblewskiego przegrywali już 0:2.

Dla wielu druga bramka byłaby końcem marzeń w walce o awans. Jednak nie dla DWL. Kibole bardzo szybko podnieśli się po stracie gola i jeszcze przed zakończeniem pierwszej części gry zaczęli zdobywać przewagę, o której pisaliśmy na początku. Druga odsłona to już pełna dominacja Poznaniaków. Coraz śmielsze ataki zakończyły się wreszcie zasłużonym trafieniem - w 67. minucie piłkę do bramki wpakował Sławomir Makowski.

Kontaktowy gol dał Wiarze Lecha jeszcze większą pewność siebie. Kibice atakowali niemal całą drużyną, ale niestety nie byli w stanie doprowadzić do wyrównania. W wielu sytuacjach zabrakło po prostu szczęścia. Piłka niejednokrotnie przelatywała blisko jednego ze słupków bramki strzeżonej przez golkipera Polonii. Dla DWL był to największy sukces w dotychczasowej historii. Do tej pory Kolejorz docierał maksymalnie do 1/8 finału.

Teraz ekipa ma kilka dni odpoczynku od grania, w czasie których zregeneruje siły i spokojnie potrenuje. Lechici w najbliższej kolejce pauzują, dlatego kolejny mecz zagrają dopiero za 10 dni, w Wielką Sobotę. Rywalem będzie Pelikan Niechanowo. Spotkanie rozgrywane na ul. Gdańskiej rozpocznie się o godzinie 12.

Drużyna Wiary Lecha – Polonia Środa Wielkopolska 1:2 (0:2)

Bramki: Sławomir Makowski (67 min.) - (22 min.), (38 min.)

DWL: Robert Kaczmarek - Sławomir Makowski, Sebastian Warsiński, Artur Adamski (50 min. Stanisław Makowski) , Michał Dąbrowski (80 min. Sławomir Witczak) - Jan Makowski (79 min. Piotr Makowski), Maciej Smuniewski, Sebastian Smelkowski - Michał Niedźwiecki, Tomasz Smura, Krzysztof Szenfeld (53 min. Mateusz Nowak)