Kostevych: Naszą siłą jest zespołowość

Kostevych: Naszą siłą jest zespołowość

13.05.2017; 09:14
Dodał: Łukasz Przybyła | Źródło: lechpoznan.pl | Foto: LN

 

Już w niedzielę Lech Poznań rozegra swoje kolejne spotkanie ligowe. Rywalem niebiesko-białych będzie Pogoń Szczecin, która w dotychczasowych trzech meczach z Poznaniakami nie zdobyła nawet jednej bramki, tracąc przy tym aż siedem.

 

Nie da się ukryć, że sezon wpada w decydujący okres. Do jego końca pozostało zaledwie 5 meczów, z których każdy może zadecydować o końcowym układzie tabeli. W tym momencie między pierwszą a czwartą drużyną jest tylko 1 punkt różnicy. - Myślę, że w szatni nie czuć napięcia tym, że zbliżamy się do końca sezonu. Każdy z nas koncentruje się na najbliższym meczu i nie myślimy o tym, co będzie w następnej kolejce. Najistotniejsze jest teraz to, żeby wygrać z Pogonią - mówił na przedmeczowej konferencji obrońca Kolejorza, Volodymyr Kostevych.

Mimo tego, że lechici są w tym sezonie zdecydowanie lepsi od rywala, nie oznacza to, że niedzielny mecz będzie należał do łatwych. - Pogoń to dobra drużyna. Dwa razy wiosną wygraliśmy z nimi 3:0, ale w ostatnim spotkaniu było tylko 1:0. W nim nie graliśmy tak dobrze. To na pewno nie będzie mecz, w którym zdobycie trzech punktów nie przyjdzie nam łatwo. Dla każdego z nas to będzie ciężkie spotkanie - ocenia Kostevych. 

Z pewnością nie zabraknie twardej walki, która może skutkować wieloma stałymi fragmentami gry. Te są atutami Kostevycha, który ma świetnie ułożoną stopę - potrafi zarówno dobrze dośrodkować, jak i uderzyć. Do tej pory "Vova" nie zdobył jeszcze gola w oficjalnym spotkaniu Dumy Wielkopolski, aczkolwiek zanotował 2 asysty. Piłkarz nie ukrywa, że czeka na debiutanckie trafienie. - Były sytuacje, w których mogłem mieć kolejne asysty, ale zawiodło ostatnie podanie. Wtedy miałbym lepsze liczby. Miałem też sytuacje na zdobycie bramki, ale ich nie wykorzystałem. Fajnie, że mam asysty, ale wciąż czekam na gola - tłumaczy Ukrainiec.

 

Komentarze: (0):

Współpraca

Wielkopolski Futbol Pocztowe Krwinki Piłkarska Prawda Statystyki Piłkarskie Pomagaj Online
HOME | LIGA TYPERÓW | STAT4U
Wszelkie prawa zastrzeżone. © Lechita.Net & LTA Group 2007-2018 | IonicCMS