Lech odpada z Ligi Europy

03.08.2017; 22:12
Dodał: Maciej Sadłowski | Źródło: własne | Foto: LN

Piłkarze Lecha Poznań odpadają z eliminacji Ligi Europy. Podopieczni trenera Nenada Bjelicy w rewanżowym meczu zremisowali 2-2 z FC Utrecht. Oba gole dla Kolejorza strzelił Christian Gytkjaer.

Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się fatalnie dla zawodników Lecha Poznań, którzy przegrywali już po czterdziestu pięciu sekundach. Holendrzy szybko przedostali się pod pole karne, a dobre dośrodkowanie na bramkę zamienił Gyrano Kerk, wykorzystując błędne ustawienie defensorów Kolejorza. Poznaniacy absolutnie nie zamierzali się poddawać, co chwilę atakując. W 20. minucie groźnie z rzutu wolnego strzelał Radosław Majewski, futbolówka odbiła się od poprzeczki. Chwilę później Kolejorz wyrównał - wspominany Majewski podał do wybiegającego Christiana Gytkjera, któremu nie pozostało nic innego jak pokonanie bramkarza. Duńczyk był co prawda na pozycji spalonej, jednak arbiter boczny nie uniósł chorągiewki. Tuż przed przerwą ponownie groźnie z wolnego strzelał Radosław Majewski, tym razem Jensen zdołał sparować piłkę na rzut rożny.

Po przerwie błąd przy wykopnięciu piłki popełnił Matus Putnocky, goście byli bliscy zdobycia bramki, ale w porę zainterweniował Volodymyr Kostevych. Chwilę później strzelał Kerk, lecz na szczęście Kolejorza, nie trafił w światło bramki.  W 60. minucie przebudzili się gospodarze - Radosław Majewski dostrzegł Gytkjaera, ale Duńczyk minimalnie spudłował. Utrecht kończył mecz w dziesięciu, a drugą żółtą kartką ukarany został Leeuwin. Poznaniacy atakowali, ale to rywale strzelili gola w 89. minucie, a z błędu Kostevycha skorzystał Zakaria Labyad. Podopieczni trenera Nenada Bjelicy odpowiedzieli w doliczonym czasie gry, a do siatki trafił Christian Gytkjaer.

LECH POZNAŃ 2-2 (1-1) FC UTRECHT