Lech Poznań – Legia Warszawa (zapowiedź)

Lech Poznań – Legia Warszawa (zapowiedź)

08.04.2017; 17:15
Dodał: klaudiakazmierczak | Źródło: własne | Foto: LN/KK

 

Przed nami prawdziwy ligowy klasyk. Z nazwy – na pewno. Jak będzie w niedzielne popołudnie? Przekonamy się niebawem!

Historia spotkań

Pierwszy mecz między drużynami odbył się jeszcze w latach 40. W 1948 roku ówczesny ZZK Poznań pokonał Legię 5:4. W historii ligowych rozgrywek między zespołami odbyło się 110 meczów. W 33 z nich triumfowali lechici, 47 – legioniści, a w 30 spotkaniach padał wynik remisowy. Ostatni raz przy Bułgarskiej Kolejorz wygrał w sezonie 2014/15.

Ubiegły sezon

W minionym sezonie oba zespoły mierzyły się ze sobą czterokrotnie. Trzy razy w ligowych rozgrywkach oraz w finale Pucharu Polski. Jesienią przy Łazienkowskiej lepszy okazał się Kolejorz, który triumfował po golu Kaspra Hamalainena. Legioniści zrewanżowali się przy Bułgarskiej wygrywając po dwóch bramkach Nemanji Nikolicia. W rundzie mistrzowskiej zwycięstwo odnieśli „Wojskowi”.  

Aktualny sezon

W obecnym sezonie oba zespoły biją się o jeden wspólny cel jakim jest mistrzostwo Polski. W grze o krajowy puchar pozostał już tylko Kolejorz – Legia odpadła z rozgrywek na wczesnym etapie, w 1/16 finału została wyeliminowana przez Górnik Zabrze (3:2 po dogrywce). Ciekawie jest natomiast w Lotto Ekstraklasie. Legia zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli (stan przed 28. kolejką), Kolejorz ma zaledwie dwa punkty straty do "Wojskowych". Różnice są minimalne, zatem miejmy nadzieję, że będziemy jutro świadkami dobrego widowiska! 

Komentarze: (0):

Współpraca

Wielkopolski Futbol Pocztowe Krwinki Piłkarska Prawda Statystyki Piłkarskie Pomagaj Online
HOME | LIGA TYPERÓW | STAT4U
Wszelkie prawa zastrzeżone. © Lechita.Net & LTA Group 2007-2018 | IonicCMS