Legioniści zniszczyli autobusy - kto za to zapłaci?

Legioniści zniszczyli autobusy - kto za to zapłaci?

11.04.2017; 07:34
Dodał: Łukasz Przybyła | Źródło: własne | Foto: LN/Michał Perzanowski

 

Nie milkną echa po klasyku polskiej piłki. Niedzielny mecz Lecha z Legią przysporzył nam wszystkim wielu emocji. Niestety nie poradzili sobie z nimi kibice z Warszawy, którzy w drodze powrotnej na stację Poznań-Palędzie uszkodzili 8 z 20 podstawionych im autobusów.

 

Sytuacja z autobusami dla legionistów od początku budziła niesmak. Jak dobrze wiadomo obecny prezydent miasta, Jacek Jaśkowiak, nie zgodził się na opłacanie przejazdów pod stadion kibiców gości przybywających do stolicy Wielkopolski pociągami specjalnymi. W związku z tym ów kibice powinni przebyć kilkukilometrową drogę "stacja-stadion" na piechotę.

Tym razem tak się jednak nie stało. Za zorganizowany transport pod sektor gości zapłacił rzekomo "tajemniczy sponsor" pod egidą Stowarzyszenia Kibiców Lecha Poznań. Pojmujemy szeroko rozumianą solidarność kibicowską, ale w tym przypadku nie ma to nic do rzeczy. Warszawiakom spacer by nie zaszkodził. Legioniści oczywiście nie uszanowali gestu ze strony SKLP i znów pokazali swoje iście wiejskie zachowanie. Uszkodzenie aż 8 autobusów nie pozostawia złudzeń, co do poziomu inteligencji fanów ze stolicy.

Pytanie, kto teraz zapłaci za te wszystkie uszkodzenia? Teoretycznie powinien to zrobić podmiot, który autobusy wynajmował, czyli w tym przypadku SKLP. Jednakże, jak informuje prezes Stowarzyszenia, Radosław Majchrzak, za wszelkie zniszczenia zapłaci Legia Warszawa. Z jednej strony to dobrze, a z drugiej... Może niekoniecznie. Dlaczego? Być może zapłacenie wielotysięcznej faktury za uszkodzenia dałoby komuś pstryczka w nos. My, jak i wielu innych kibiców mamy nadzieję, że więcej takich "krzywych" akcji już nie doświadczymy.

Komentarze: (0):

Współpraca

Wielkopolski Futbol Pocztowe Krwinki Piłkarska Prawda Statystyki Piłkarskie Pomagaj Online
HOME | LIGA TYPERÓW | STAT4U
Wszelkie prawa zastrzeżone. © Lechita.Net & LTA Group 2007-2018 | IonicCMS