Linetty: Cieszę się, że podjąłem ryzyko

Linetty: Cieszę się, że podjąłem ryzyko

01.09.2016; 12:10
Dodał: klaudiakazmierczak | Źródło: Łączy Nas Piłka | Foto: LN/RG

 

Jednym lechitą, który otrzymał powołanie od selekcjonera Adama Nawałki na Mistrzostwa Europy we Francji był Karol Linetty. Dziś, 21-latek nie jest już zawodnikiem Kolejorza i broni barw włoskiej Sampdorii.

Do słonecznej Italii reprezentant Polski przeniósł się jeszcze w lipcu. - Na pewno wyjeżdżałem do Włoch z obawą, bo pierwszy raz zmieniłem otoczenie i kraj. Cieszę się, że podjąłem ryzyko. Trzeba gonić za marzeniami i je spełniać – przyznał Linetty na jednej z konferencji prasowych reprezentacji. - Czuję się fantastycznie, drużyna mnie dobrze przyjęła. Nie mogę na nic narzekać. Trzeba jak najlepiej wykonywać swoją pracę.

 

Były lechita szybko przebił się do podstawowego składu. Pomocnik rozegrał pełne 90 minut w dwóch pierwszych kolejkach Serie A. Z kompletem punktów Sampdoria zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli. – We Włoszech spotkało mnie sporo nowych rzeczy. Przede wszystkim nie miałem wcześniej styczności z taką formacją. Jak najszybciej musiałem się do niej dostosować. Opuszczając Lecha chciałem jak najszybciej przebić się do pierwszego składu, co mi się udało. Chcę zostać w nim jak najdłużej – komentuje.

Reprezentacja Polski rozegra w niedzielę swoje pierwsze spotkanie eliminacyjne do Mistrzostw Świata 2018, które odbędą się w Rosji. Biało-czerwonych czeka wyjazd do odległego Kazachstanu. Po sukcesie we Francji oczekiwania wszystkich sympatyków wobec kadry znacząco wzrosły. – Wiedzieliśmy, po co pojechaliśmy na mistrzostwa Europy. Każdy z nas wierzył w siebie, w szatni wszyscy wzajemnie się wspieraliśmy. Teraz będzie podobnie. Jeden stoi za drugim w tej drużynie i każdy chce w meczach dawać z siebie wszystko - kończy Linetty. 

 

Komentarze: (2):
  • Oczywiście z zawodników grający w Lechu na przestrzeni ostatnich lat.

  • Świetny zawodnik, myślę drugi po Lewandowski z największym talentem do gry w piłkę. Karol strzel w następnej kolejce zwycięską bramkę szczęsnemu, a będziecie liderem serie A!

Współpraca

Wielkopolski Futbol Pocztowe Krwinki Piłkarska Prawda Statystyki Piłkarskie Pomagaj Online
HOME | LIGA TYPERÓW | STAT4U
Wszelkie prawa zastrzeżone. © Lechita.Net & LTA Group 2007-2018 | IonicCMS