Maciej Makuszewski na testach w Lechu Poznań

Maciej Makuszewski na testach w Lechu Poznań

09.06.2016; 13:05
Dodał: Maciej Sadłowski | Źródło: własne | Foto: LN

 

Maciej Makuszewski zostanie lada dzień nowym zawodnikiem Lecha Poznań. Skrzydłowy przejdzie w piątek testy medyczne, a po pozytywnych wynikach zostanie wypożyczony na rok z opcją transferu definitywnego.

W polskich mediach od dłuższego czasu spekulowano na temat ewentualnego przejścia Macieja Makuszewskiego do zespołu Lecha Poznań. 26-letni skrzydłowy jest formalnie zawodnikiem Lechii Gdańsk, ale rundę wiosenną spędził w Vitorii Setubal. Ostatecznie piłkarz zdecydował się jednak na zmianę otoczenia, dlatego w najbliższym czasie ma reprezentować barwy Kolejorza. Skrzydłowy zostanie wypożyczony z Lechii Gdańsk, a w umowie zostanie zawarta opcja transferu definitywnego.

 

Maciej Makuszewski jest wychowankiem Wissy Szczuczyn, skąd trafił do UKS SMS Łódź, a następnie podpisał kontrakt z Wigrami Suwałki. W latach 2010 - 2012 grał dla Jagiellonii Białystok, z której został wytransferowany do Tereka Grozny. Kolejnym przystankiem w karierze 26-latka był rosyjski Terek Grozny, a od stycznia 2014 roku reprezentuje barwy Lechii Gdańsk. Ostatnie pół roku spędził w portugalskiej Vitorii Setubal.

Skrzydłowy w rundzie wiosennej zagrał w czternastu spotkaniach ligi portugalskiej, w których zanotował jedną asystę. Tymczasem jesienią w Ekstraklasie wystąpił w dwudziestu meczach, zdobywając trzy gole i dwukrotnie asystując. Łącznie w polskiej lidze ma na koncie 17 goli i 18 asyst w 111. meczach.

Komentarze: (1):
  • Wiesz chyba zbyt lukratywny i długi kontrakt tam podpisał i chcą uszczuplić budżet tym bardziej ze już raz -1 dostali. Tak po za tym uważam transfer na +, oby potwierdził to sam zainteresowany na boisku.

Współpraca

Wielkopolski Futbol Pocztowe Krwinki Piłkarska Prawda Statystyki Piłkarskie Pomagaj Online
HOME | LIGA TYPERÓW | STAT4U
Wszelkie prawa zastrzeżone. © Lechita.Net & LTA Group 2007-2018 | IonicCMS