Mecz pięknych bramek. Ruch 1-3 Lech

12.03.2016; 16:57
Dodał: Maciej Sadłowski | Źródło: własne | Foto: LN

­Drużyna Lecha Poznań w spotkaniu 27. kolejki polskiej Ekstraklasy wygrała na wyjeździe 3-1 z zespołem Ruchu Chorzów. Dwie bramki dla Kolejorza strzelił Darko Jevtić, a jedną dołożył Maciej Gajos. Honorowego gola dla Niebieskich zdobył natomiast Mariusz Stępiński.

Piłkarze Lecha Poznań groźnie zaatakowali już w 6. minucie meczu, kiedy Tamas Kadar uruchomił na skrzydle Darko Jevticia, Szwajcar dośrodkował w pole karne, gdzie bliski zdobycia gola był Dawid Kownacki. W odpowiedzi Paweł Oleksy strzałem głową pokonał Jasmina Buricia, jednak sędzia główny słusznie odgwizdał pozycję spaloną. Z kolei w 27. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Maciej Gajos, futbolówka przeleciała minimalnie obok słupka. Kilka chwil później uderzał Kebba Ceesay, jednak w tym wypadku dobrze między słupkami interweniował Matus Putnocky. Poznaniacy objęli prowadzenie w 44. minucie - Darko Jevtić świetnie podał do Dawida Kownackiego, napastnik odegrał do Macieja Gajosa, a ten kapitalnym strzałem wpisał się na listę strzelców.

Po przerwie pomocnik Lecha Poznań ponownie mógł wpisać się na listę strzelców. Dobrym dośrodkowaniem popisał się Gergo Lovrencsics, futbolówka spadła na głowę Macieja Gajosa, ale fatalnie spudłował. W 56. minucie mieliśmy już jednak 2-0 dla Kolejorza. Ponownie świetnie zacentrował Węgier, do piłki dopadł Darko Jevtić i pewnym uderzeniem pokonał Matusa Putnocky'ego. Chorzowianie odpowiedzieli w 63. minucie, a nieporozumienie defensorów Kolejorza wykorzystał Mariusz Stępiński. To jednak nie koniec emocji, bowiem po upływie kilku chwil poznaniacy zdobyli trzeciego gola, a fenomenalnym trafieniem popisał się Darko Jevtić.

RUCH CHORZÓW 1-3 (0-1) LECH POZNAŃ