Niklas Barkroth na testach w Lechu Poznań

Niklas Barkroth na testach w Lechu Poznań

19.06.2017; 07:57
Dodał: Maciej Sadłowski | Źródło: własne|Przegląd Sportowy | Foto: LN

 

Wszystko wskazuje na to, że Lech Poznań pozyska nowego zawodnika grającego na pozycji skrzydłowego. W stolicy Wielkopolski zameldował się już Niklas Barkroth, który w poniedziałek przejdzie testy medyczne.

Dziennikarze Przeglądu Sportowego dodali, że Niklas Barkroth znajdował się również w kręgu zainteresowań Legii Warszawa, która również negocjowała transfer wyróżniającego się Szweda. Ostatecznie jeden z najlepszych skrzydłowych w lidze szwedzkiej zdecydował się reprezentować barwy Kolejorza.

 

Niklas Robert Barkroth urodził się 19 stycznia 1992 roku w Goteborgu. Skrzydłowy mierzący 174 centymetry swoją karierę rozpoczynał w zespole Balltorps FF. Od 2006 roku był związany kontraktem z IFK Goteborg, a w międzyczasie reprezentował barwy Brommapojkarny i portugalskiej Leiri. Os stycznia 2015 roku ma okazję grać dla IFK Norrkoping, gdzie jest wyróżniającym się piłkarzem. W sezonie 2017 wystąpił w trzynastu meczach, strzelając dwa gole i notując trzy asysty.

25-letni skrzydłowy łącznie na boiskach ligi szwedzkiej wystąpił w 159 meczach, a jego dorobek to 13 bramek i 28 asyst. Z kolei w drużynie Leiria zagrał w dziesięciu spotkaniach, notując jedną asystę. Na swoim koncie ma także występy w młodzieżowych reprezentacjach i sześć pojedynków w pierwszej kadrze Szwedów. Jego umowa z IFK Norrkoping wygasa wraz z końcem grudnia.

Komentarze: (0):

Współpraca

Wielkopolski Futbol Pocztowe Krwinki Piłkarska Prawda Statystyki Piłkarskie Pomagaj Online
HOME | LIGA TYPERÓW | STAT4U
Wszelkie prawa zastrzeżone. © Lechita.Net & LTA Group 2007-2018 | IonicCMS