Oficjalnie: Burić z polskim paszportem!

Oficjalnie: Burić z polskim paszportem!

28.03.2017; 13:15

 

W południu w Urzędzie Wojewódzkim Jasmin Burić z rąk wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna otrzymał polski paszport.

 

- Dla mnie to wielki powód do zadowolenia i satysfakcji, że Jasmin otrzymał polskie obywatelstwo. Witamy w społeczności narodowej nowego obywatela. Mamy tutaj aspekt o naturze lokalne i regionalnej. Jasmin jest przecież bramkarzem Dumy Wielkopolski, czyli klubu Lech Poznań. Dla mnie to duży powód do satysfakcji, że to właśnie ja mogę nadać Janowi obywatelstwo - przyznaje wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffman.

Sam bramkarz nie kryje swojego zadowolenia. - Bardzo się cieszę, że dzisiaj zostałem oficjalnie Polakiem. Jestem z tego powodu dumny. Trochę czasu jestem już w Polsce i otrzymanie obywatelstwa to był mój cel. Chcę podziękować Lechowi, kibicom, panu wojewodzie oraz prezydentowi Rzeczpospolitej Polskiej. Wszyscy byli ze mną. Gdy pojawiła się informacja, że otrzymałem obywatelstwo to cieszyłem się wiele osób, nie tylko ja - podkreśla bramkarz Kolejorza.

Jasmin Burić podczas ceremonii przekazał koszulkę ze swoim nazwiskiem z meczu Ligi Europejskiej z sezonu 2015/2016 oraz rękawice bramkarskie. Wojewoda przekazał je na cele charytatywne, a dokładniej Hospicjum Palium. - Ta koszulka i rękawice to dar, który pozwoli nam rozbudować hospicjum. Dziękuję - podkreśla dyrektor hospicjum, Barbara Grochal.

 

Komentarze: (2):
  • Dla mnie polakiem może być nawet czarny żyd . To jest tylko obywatelstwo jak każde inne na świecie .

  • Niby dlaczego ? Bo co bycie Polakiem to coś wyjątkowego ? , jesteśmy jakimiś wybrańcami? Naród jak każdy inny.

Współpraca

Wielkopolski Futbol Pocztowe Krwinki Piłkarska Prawda Statystyki Piłkarskie Pomagaj Online
HOME | LIGA TYPERÓW | STAT4U
Wszelkie prawa zastrzeżone. © Lechita.Net & LTA Group 2007-2018 | IonicCMS