Pogrom! Kolejorz lepszy od Piasta

30.07.2017; 16:02
Dodał: Maciej Sadłowski | Źródło: własne | Foto: LN/RoG

Piłkarze Lecha Poznań w spotkaniu 3. kolejki Lotto Ekstraklasy wygrali na INEA Stadionie 5-1 z zespołem Piasta Gliwice. Dwie bramki dla Kolejorza zdobył Christian Gytkjaer, a oprócz niego trafiali jeszcze Nicki Bille, Maciej Makuszewski i Łukasz Trałka.

Dzisiejszy mecz mógł się rozpocząć bardzo źle dla zawodników Lecha Poznań. Już w pierwszych sekundach błąd popełnił Lasse Nielsen, do piłki dopadł Konstantin Vassiljev, jednak z jego uderzeniem poradził sobie Jasmin Burić. W odpowiedzi z futbolówką kilkanaście metrów przebiegł Radosław Majewski, pomocnik zdecydował się na strzał zza pola karnego, lecz w ostatniej chwili został przyblokowany przez obrońcę. W 23. minucie szczęścia szukał Sasa Zivec, ale w tym wypadku piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką. Poznaniacy objęli prowadzenie pod koniec pierwszej połowy - w polu karnym sfaulowany został Kamil Jóźwiak, a rzut karny na gola zamienił Nicki Bille Nielsen. Przed przerwą mieliśmy już 2-0 dla Kolejorza, a tym razem z trafienia mógł cieszyć się Maciej Makuszewski.

Tuż po przerwie poznaniacy powinni podwyższyć prowadzenie. Najpierw sytuację sam na sam z bramkarzem zmarnował Nicki Bille Nielsen, a po chwili strzał Radosława Majewskiego obronił Rusov. Piast Gliwice nieoczekiwanie zdobył kontaktową bramkę w 62. minucie, a po dość przypadkowej akcji gola strzelił Josip Barisić. Ostatnie minuty należały jednak do zawodników Lecha Poznań. Najpierw dośrodkowanie Barkrotha na gola zamienił Christian Gytkjaer, a chwilę później z trafienia mógł cieszyć się Łukasz Trałka. W 85. minucie Kolejorz prowadził już 5-1. Robert Gumny wypatrzył wbiegającego Christiana Gytkjaera, a Duńczyk po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

LECH POZNAŃ 5-1 (2-0) PIAST GLIWICE