Porażka w Norwegii. Haugesund 3-2 Lech

13.07.2017; 16:12
Dodał: Maciej Sadłowski | Źródło: własne | Foto: LN/RoG

Drużyna Lecha Poznań w pierwszym meczu drugiej rundy eliminacji Ligi Europy przegrała na wyjeździe 2-3 z zespołem FK Haugesund. Gole dla Kolejorza zdobywali Radosław Majewski i Darko Jevtić.

Piłkarze Lecha groźnie zaatakowali już w 5. minucie, kiedy na strzał zza pola karnego zdecydował się Maciej Gajos, a piłka przeleciała tuż obok słupka. Haugesund objęło prowadzenie kilka chwil później, do futbolówki dopadł Liban Abdi, który ograł dwóch lechitów i bez problemów pokonał Putnocky'ego. W 26. minucie gospodarze mogli powiększyć przewagę, jednak piłka po strzale z rzutu wolnego zatrzymała się na poprzeczce.

Po przerwie do wyrównania mógł doprowadzić Christian Gytkjaer. Duńczyk otrzymał niezłe podanie od Roberta Gumnego, ale z jego strzałem poradził sobie miejscowy bramkarz. W 71. minucie mieliśmy 2-0 dla Norwegów. Gospodarze wyszli z szybkim kontratakiem, po którym na listę strzelców wpisał się Haris Hajradinović. Po upływie kilku chwil FK Haugesund powiększyło przewagę. Tym razem z trafienia mógł cieszyć się Shuaibu Ibrahim. Lechici na szczęście zdołali odpowiedzieć - w 75. minucie po dośrodkowaniu z lewej strony celnym strzałem głową wpisał się Radosław Majewski. Z kolei w doliczonym czasie gry po faulu na Raducie, pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Darko Jevtić.

FK HAUGESUND 3-2 (1-0) LECH POZNAŃ