Porażka w Płocku. Wisła 1-0 Lech

23.07.2017; 13:47
Dodał: Maciej Sadłowski | Źródło: własne | Foto: LN

Lech Poznań w spotkaniu 2. kolejki Lotto Ekstraklasy przegrał na wyjeździe 0-1 z zespołem Wisły Płock. Zwycięskiego gola dla płocczan strzelił Dominik Furman.

W 15. minucie spotkania dał o sobie znać Arkadiusz Reca. Skrzydłowy zbiegł z piłką do środka, zdecydował się na uderzenie zza pola karnego i Jasmin Burić z trudem uchronił Lecha Poznań od straty gola. Chwilę później ponownie w roli głównej był Reca. Tym razem zgrał futbolówkę do Patryka Szymińskiego, który strzelił obok słupka. Poznaniacy starali się objąć prowadzenie, ale w zasadzie żaden ze strzałów nie był w stanie zaskoczyć Seweryna Kiełpina.

Druga część meczu nie rozpoczęła się najlepiej dla zawodników Kolejorza. W 49. minucie brutalnie Recę sfaulował Abdul Aziz Tetteh, za co słusznie został ukarany czerwoną kartką. Pięć minut później przed szansą na zdobycie bramki stanął Kamil Biliński, lecz jego próba strzału piętką okazała się niecelna. Wisła Płock objęła prowadzenie w 66. minucie. Wówczas na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Dominik Furman, próbował interweniować jeszcze Jasmin Burić, jednak futbolówka zatrzepotała ostatecznie w siatce.

WISŁA PŁOCK 1-0 (0-0) LECH POZNAŃ