Porażka w Warszawie... • KKS Lech Poznań - strona internetowa Kolejorza

Porażka w Warszawie...

17.05.2017; 22:22
Dodał: Maciej Sadłowski | Źródło: własne | Foto: LN/RoG

Lech Poznań w wyjazdowym spotkaniu 34. kolejki Lotto Ekstraklasy przegrał 0-2 z Legią Warszawa. Gole dla gospodarzy strzelali Vadis Odjidja-Ofoe oraz Michał Kucharczyk.

Piłkarze Lecha Poznań nie weszli najlepiej w dzisiejsze spotkanie. Legia objęła prowadzenie już w siódmej minucie, kiedy doskonałym podaniem popisał się Maciej Dąbrowski, do piłki dopadł Vadis Odjidja-Ofoe, który precyzyjnym strzałem nie dał szans Matusowi Putnocky'emu. Chwilę później legioniści znów zagrozili, a futbolówka po uderzeniu Guilherme zatrzymała się na bocznej siatce. Gdyby tego było mało, to w pierwszej części meczu przed szansą na zdobycie bramki stanął jeszcze Tomasz Jodłowiec, ale w tym wypadku dobrze między słupkami interweniował Słowak.

Po przerwie ładnie na skrzydle urwał się Maciej Makuszewski. Skrzydłowy minął dwóch rywali, wbiegł z piłką w pole karne, zdecydował się na strzał, po czym piłka zatrzymała się na bocznej siatce. Po chwili dwukrotnie z prawej strony dośrodkowywał Tomasz Kędziora, szczęścia szukał Dawid Kownacki i niewiele brakowało mu do pokonania Arkadiusza Malarza. W odpowiedzi zakotłowało się w szesnaste Kolejorza, strzelał Guilherme, jednak w ostatniej chwili został zablokowany przez Jana Bednarka. W 83. minucie było już 2-0 dla gospodarzy. Tomasz Jodłowiec dobrym podaniem uruchomił Michała Kucharczyka, który minął golkipera Kolejorza i z zimną krwią wpisał się na listę strzelców.

LEGIA WARSZAWA 2-0 (1-0) LECH POZNAŃ