Portowcy znowu pokonani. Lech 2-0 Pogoń

14.05.2017; 19:37
Dodał: Maciej Sadłowski | Źródło: własne | Foto: LN/RoG

Drużyna Lecha Poznań w spotkaniu 33. kolejki Lotto Ekstraklasy wygrała na INEA Stadionie 2-0 z zespołem Pogoni Szczecin. Bramki dla Kolejorza zdobywali Marcin Robak i Łukasz Trałka.

Piłkarze Lecha Poznań groźnie zaatakowali już w 4. minucie spotkania. Dobrze z rzutu rożnego dośrodkował Mihai Radut, główkował Łukasz Trałka, a piłka zatrzymała się na poprzeczce. Szczecinianie odpowiedzieli krótko rozegranym kornerem, po którym z dystansu uderzał Adam Gyursco, pewnie między słupkami poradził sobie Matus Putnocky. W 28. minucie w zamieszaniu podbramkowym odnalazł się Maciej Wilusz, środkowy obrońca strzelał z woleja i został w ostatniej chwili zablokowany przez rywala. Chwilę później szczęścia szukał Maciej Makuszewski, lecz jego uderzenie zdołał obronić Jakub Słowik. W 35. minucie Kolejorz był już na prowadzeniu - po dośrodkowaniu w pole karne do futbolówki dopadł Marcin Robak, a następnie z zimną krwią wpisał się na listę strzelców.

Marcin Robak

Początek drugiej połowy spotkania to rzut wolny wykonywany przez Radosława Majewskiego. Pomocnik uderzył technicznie po długim słupku, po czym piłka zatrzymała się na słupku. W 62. minucie lechitom zagroził Gyursco, lecz w tym wypadku znakomicie spisał się Putnocky. Kolejorz powiększył przewagę po upływie kilkudziesięciu sekund - Radosław Majewski przerzucił piłkę na drugą stronę boiska, gdzie Maciej Makuszewski uruchomił Tomasza Kędziorę, ten odegrał wzdłuż linii bramkowej, co natychmiast wykorzystał Łukasz Trałka.

LECH POZNAŃ 2-0 (1-0) POGOŃ SZCZECIN