Przekonywujące zwycięstwo Lecha Poznań!

27.08.2017; 18:55
Dodał: Maciej Sadłowski | Źródło: własne | Foto: LN/RoG

Piłkarze Lecha Poznań w spotkaniu 7. kolejki Lotto Ekstraklasy wygrali przed własną publicznością 3-0 z zespołem Arki Gdynia. Bramki dla Kolejorza zdobywali Maciej Gajos, Maciej Makuszewski i Mario Situm.

Lechici objęli prowadzenie już w 20. minucie spotkania. Wówczas precyzyjnie z rzutu wolnego dośrodkował Radosław Majewski, a sprytnym strzałem głową popisał się Maciej Gajos, pokonując zaskoczonego golkipera Arki Gdynia. Tuż po przerwie szczęścia szukał Volodymyr Kostevych, jednak jego mocny strzał zdołał odbić Pavels Steinbors. Po chwili zza pola karnego uderzał Mario Situm, ale w tym wypadku futbolówka zatrzymała się na spojeniu słupka z poprzeczką.

LUDZIE_LECHA_POZNAN/MAKUSZEWSKI/DSC07883.JPG

Lech Poznań od 55. minuty meczu musiał grać w osłabieniu. Maciej Gajos spóźnionym wślizgiem sfaulował przeciwnika, za co sędzia główny ukarał go czerwoną kartką. Na kwadrans przed zakończeniem boju mieliśmy już 2-0 dla Kolejorza. Tym razem Steinbors odbił piłkę po strzale Situma, dopadł do niej Maciej Makuszewski, popisując się świetnym uderzeniem zza pola karnego. W 83. minucie lechici podwyższyli prowadzenie, a centrę Barkrotha na gola zamienił Mario Situm.

LECH POZNAŃ 3-0 (1-0) ARKA GDYNIA