Puste koszulki w Finlandii

Puste koszulki w Finlandii

12.07.2013; 15:15
Dodał: Maciej Sadłowski | Źródło: własne|STS | Foto: LN/STS

 

Prawo w Finlandii zakazuje reklamowania zakładów bukmacherskich, dlatego też na koszulkach lechitów w przyszły czwartek nie zobaczymy loga firmy STS. Sponsor strategiczny Lecha Poznań chciał przekazać to miejsce znanej akcji "KolorujeMY", jednak władze UEFA nie wyraziły na to zgody!

Na naszą skrzynkę redakcyjną dotarła wiadomość od sponsora strategicznego, w którym możemy znaleźć specjalne oświadczenie wydane przez władze firmy Star-Typ System. W czwartkowym spotkaniu Lecha Poznań z Honką Espoo na koszulkach lechitów miało pojawić się logo akcji "KolorujeMY", jednak UEFA nie zezwoliła na tego typu manewr. Poniżej prezentujemy Wam treść wspomnianego oświadczenia.


 

Katowice, 12 lipca 2013 r.

 

Oświadczenie Star-Typ Sport

w sprawie logotypu na koszulkach KKS Lech Poznań w meczu z Honka Espoo

 

W pierwszym meczu drugiej rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy UEFA 2013/2014 pomiędzy Honka Espoo a Lechem Poznań, firma Star-Typ Sport udostępniła miejsce na koszulkach piłkarzy akcji „KolorujeMY”. 

Star-Typ Sport jest legalnym bukmacherem wspierającym polski sport a także inicjatywy realizujące szczytne cele. Szczególnie doceniamy prospołeczne akcje organizowane przez środowisko kibiców. Dlatego postanowiliśmy, w uznaniu dla szlachetnej idei łączącej fanów z całego kraju, udostępnić miejsce na koszulach KKS Lech Poznań w pierwszym meczu z Honka Espoo akcji „KolorujeMY”. Niestety propozycja nie została zaakceptowana przez UEFA. Mimo to wierzymy, że dzięki naszej inicjatywie do akcji dołączy jeszcze więcej osób dobrej woli. 

W związku z brakiem akceptacji ze strony UEFA na zamieszczenie logotypu „KolorujeMY” na koszulkach KKS Lech Poznań podczas pierwszego meczu Ligi Europy UEFA 2013/2014 podjęliśmy decyzję o pozostawieniu pustej przestrzeni.

Akcja „KolorujeMY”, organizowana przez Ogólnopolski Związek Stowarzyszeń Kibiców oraz serwis HabitatON, polega na zaangażowaniu jak największej ilości osób i firm, które wspólnie wyremontują przynajmniej trzy domy dziecka.

 

Mateusz Juroszek

Prezes Star-Typ Sport

Komentarze: (5):
  • STS to oficjalnie i legalnie działający bukmacher w Polsce(płaci podatki),wiec dlatego może być sponsorem.A UEFA pewnie chce jakies działki za napis kolorujemy na koszulkach-dlatego brak zgody

  • Teraz firmy bukmacherskie znów mogą sponsorować kluby sportowe?

  • Powinni przynajmniej uzasadnić, dlaczego odrzucają tę propozycję.

  • Jakby napisali do UEFA, że dostaną z tego jakieś pieniądze to od razu by się zgodzili. Paranoja...

  • To są jaja jakieś, naprawdę.

Współpraca

Wielkopolski Futbol Pocztowe Krwinki Piłkarska Prawda Statystyki Piłkarskie Pomagaj Online
HOME | LIGA TYPERÓW | STAT4U
Wszelkie prawa zastrzeżone. © Lechita.Net & LTA Group 2007-2018 | IonicCMS