Radut zostanie w Lechu!

Radut zostanie w Lechu!

10.05.2017; 10:07
Dodał: Łukasz Przybyła | Źródło: przegladsportowy.pl/własne | Foto: LN

 

Mihai Radut jest jednym z piłkarzy, który zimą podpisał krótkoterminowy kontrakt z opcją przedłużenia go o 3 lata. Do tej pory Rumun otrzymywał niewiele minut do pokazania się na boisku, aczkolwiek ostatni mecz z Termalicą był swego rodzaju przełomowym.

 

W Niecieczy Radut wystąpił od pierwszej minuty zastępując na pozycji nr 10 Radosława Majewskiego. Piłkarz od samego początku był bardzo aktywny, co szybko zwieńczył debiutanckim trafieniem - już w 15. minucie płaskim strzałem zza pola karnego pokonał bramkarza "Słoników".

27-latek trafił do Poznania z egzotycznego kierunku, jakim są z pewnością Zjednoczone Emiraty Arabskie. Lech interesował się nim jeszcze przed przeprowadzką do ZEA, jednak wówczas piłkarz był dla niego nieosiągalny. Po nieudanej przygodzie w Azji Radut był wolnym zawodnikiem, co wykorzystał Kolejorz. Tym razem sprowadzenie Rumuna nie było już tak problematyczne, ponieważ sam zawodnik chciał wrócić na profesjonalny poziom w swojej profesji.

Niebiesko-biali nie chcąc ryzykować transferowym niewypałem podpisali z Mihaiem półroczną umowę z opcją przedłużenia na kolejne 3 lata. Do końca obecnego sezonu pomocnik ma czas na wykazanie się i nawiązanie do formy, którą prezentował grając w swojej ojczyźnie.

Wszystko wskazuje na to, że Radut zostanie w stolicy Wielkopolski. Sztab szkoleniowy, na czele z trenerem Nenadem Bjelicą, jest zadowolony z wykonywanej przez niego pracy. Szkoleniowiec Poznaniaków miał już zgłosić włodarzom klubu, że chce zatrzymać Rumuna na dłużej.

Komentarze: (0):

Współpraca

Wielkopolski Futbol Pocztowe Krwinki Piłkarska Prawda Statystyki Piłkarskie Pomagaj Online
HOME | LIGA TYPERÓW | STAT4U
Wszelkie prawa zastrzeżone. © Lechita.Net & LTA Group 2007-2018 | IonicCMS