Remis na zakończenie roku!

17.12.2016; 19:01
Dodał: Maciej Sadłowski | Źródło: własne | Foto: LN/RoG

Drużyna Lecha Poznań w wyjazdowym spotkaniu 20. kolejki Lotto Ekstraklasy zremisowała 1-1 z Cracovią. Bramkę dla Pasów zdobył Marcin Budziński, odpowiedział Lasse Nielsen.

Piłkarze Lecha Poznań powinni objąć prowadzenie w 15. minucie spotkania. Przed szansą na zdobycie bramki stanął Radosław Majewski, pomocnik mógł podać do Dawida Kownackiego, jednak zdecydował się na indywidualny rajd, po którym trafił wprost w Grzegorza Sandomierskiego. Kilka chwil później dobrze zachował się Darko Jevtić, który wbiegł z piłką w pole karne, podał do Szymona Pawłowskiego, ale jego strzał okazał się zbyt słaby i niecelny. W 38. minucie szczęścia szukał Maciej Gajos, ale w tym wypadku świetnie między słupkami interweniował Grzegorz Sandomierski. Wydawało się, że gol dla Lecha to kwestia czasu, ale po chwili fenomenalnym trafieniem z dystansu popisał się Marcin Budziński.

Lasse Nielsen

Po przerwie próbę Marcina Budzińskiego próbował powtórzyć Maciej Gajos, ale piłkę po jego uderzeniu do boku sparował Grzegorz Sandomierski. Krakowianie odpowiedzieli w 75. minucie, w niezłej sytuacji znalazł się Krzysztof Piątek, ale napastnik został w porę uprzedzony przez Lasse Nielsena. Kilkadziesiąt sekund później Duńczyk był już pod bramką przeciwnika, gdzie wykorzystał zagranie Majewskiego i bez najmniejszych problemów wpisał się na listę strzelców.

CRACOVIA 1-1 (1-0) LECH POZNAŃ