Rutkowski: Imponuje nam jego wyszkolenie techniczne

Rutkowski: Imponuje nam jego wyszkolenie techniczne

03.01.2017; 12:25
Dodał: Maciej Sadłowski | Źródło: lechpoznan.pl | Foto: LN/RoG

 

We wtorek testy medyczne w zespole Lecha Poznań przechodzi Mihai Radut. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to skrzydłowy z Rumunii w środę złoży podpis pod trzyletnią umową z Kolejorzem. Wiceprezes Piotr Rutkowski nie ukrywa, że skauci Lecha od dłuższego czasu przyglądali się grze zawodnika.

Mihai Radut jest wszechstronnym piłkarzem. W swojej karierze miał okazję grać już na obu skrzydłach, jak również w środku pola. - Imponuje nam jego wyszkolenie techniczne i skuteczność w pojedynkach 1 na 1. Może grać na obu bokach pomocy, a także za napastnikiem. Do Lecha sprowadzamy go jednak przede wszystkim, by wzmocnić zespół na skrzydłach - powiedział wiceprezes Piotr Rutkowski w rozmowie z dziennikarzem oficjalnej strony internetowej klubu.

 

Członek zarządu Lecha Poznań nie ukrywa, że już rok temu prowadził rozmowy w sprawie transferu Raduta. Podobnie było latem, ale wówczas zawodnik podpisał umowę z Hatta Club.

Piotr Rutkowski

- Raduta chcieliśmy sprowadzić już w zimowym okienku transferowym zeszłego roku, ale wtedy zawodnik miał szansę na powołanie do reprezentacji na Euro 2016 i zdecydował się nie zmieniać barw klubowych. Również latem prowadzone były rozmowy, jednak wtedy naszym priorytetem było pozyskanie na pozycję skrzydłowego Polaka. Do Lecha trafił wtedy Makuszewski, z którego jesteśmy bardzo zadowoleni - podsumował wiceprezes Rutkowski.

Komentarze: (0):

Współpraca

Wielkopolski Futbol Pocztowe Krwinki Piłkarska Prawda Statystyki Piłkarskie Pomagaj Online
HOME | LIGA TYPERÓW | STAT4U
Wszelkie prawa zastrzeżone. © Lechita.Net & LTA Group 2007-2018 | IonicCMS