Skromna zaliczka. Lech 1-0 Zagłębie S.

15.03.2016; 15:43
Dodał: Maciej Sadłowski | Źródło: własne | Foto: LN

Drużyna Lecha Poznań w pierwszym spotkaniu półfinału Pucharu Polski wygrała przed własną publicznością 1-0 z zespołem Zagłębia Sosnowiec. Zwycięskiego gola dla Kolejorza zdobył Vladimir Volkov.

Piłkarze Zagłębia Sosnowiec dość nieoczekiwanie mogli wyjść na prowadzenie w 16. minucie spotkania, kiedy piłkę odbił przed siebie Jasmin Burić, dopadł do niej Michał Fidziukiewicz, ale ostatecznie przeniósł nad poprzeczką. W odpowiedzi Darko Jevtić zagrał na bok do Vladimira Volkov, po dośrodkowaniu obrońcy groźnie główkował Maciej Gajos, ale ostatecznie piłka znalazła się poza boiskiem. W 38. minucie Kolejorz był już na prowadzeniu - po centrze Jevticia do futbolówki dopadł Vladimir Volkov i pewnym uderzeniem pokonał Wojciecha Fabisiaka.

Na początku drugiej połowy Kolejorz mógł zdobyć drugiego gola - Sisi podał do Darko Jevticia, Szwajcar strzelił precyzyjnie, ale piłka tylko otarła się o słupek. W odpowiedzi po błędzie Dariusza Dudki szczęścia szukał Robert Bartczak, jednak ostatecznie przestrzelił. W 52. minucie ponownie zaatakowali goście, tym razem strzelał Michał Fidziukiewicz, lecz dobrze między słupkami interweniował Jasmin Burić. Kilka chwil później byliśmy już pod polem karnym Zagłębia, ładnie zachował się Maciej Gajos, który minął obrońcę, ale z jego płaskim strzałem poradził sobie Wojciech Fabisiak. Z kolei w 89. minucie skrzydłem urwał się Kamil Jóźwiak, zagrał w pole karne, gdzie z futbolówką minął się nabiegający Nicki Bille.

LECH POZNAŃ 1-0 (1-0) ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC